Головна Блог Аналітична стаття Статті Використання інформації мобільних операторів у кримінальному провадженні

Використання інформації мобільних операторів у кримінальному провадженні

05.07.2023
Переглядів : 20598

Адвокати рідко звертаються в суди з клопотаннями про отримання інформації про трафіки від операторів мобільного зв’язку. Однак у кримінальному провадженні така інформація може стати ключовою, спростувати чи підтвердити покази, підтвердити алібі і зіграти на користь вашого клієнта.

Таку інформацію можна використати для дискредитації свідка, потерпілого, обвинуваченого у суді чи для підтвердження зв’язку заявника у корупційному злочині із правоохоронними органами. Приклад під час допиту у судовому засіданні:

Як бачимо, кілька простих запитань за допомогою отриманої інформації можуть посіяти сумнів у достовірності слів особи і в очах суду вона вже не буде виглядати переконливою. Такі прийоми добре використовувати у сукупності з іншими доказами, які свідчать на вашу користь.

Яку інформацію надають оператори?

За номером телефону ви зможете дізнатися:

1) орієнтовне місцезнаходження особи у конкретний час. Орієнтовне, тому що зможете побачити найближчу вежу мобільного зв’язку, до якої під’єднувався телефон. Діапазон охоплення вишки – приблизно 300 метрів.

2) побудувати маршрут пересування особи. При пересуванні телефон періодично переключається на вишку, зв’язок якої стабільніший. У результаті за списком адрес знаходження базових станцій можна скласти орієнтовний маршрут особи.

3) номери осіб, з якими вона спілкувалася. Оператори надають інформацію про усі вхідні а вихідні дзвінки за певний період часу. Тобто ви побачите список телефонних номерів, які телефонували і яким телефонували з певного номера.

4) тривалість з’єднань з абонентами. Оператори фіксують тривалість з’єднань, у тому числі нульові з’єднання.

5) сервісні sms. Можна побачити назву відправника, без змісту самого повідомлення. Це повідомлення від операторів мобільного зв’язку, банків, магазинів.

Процедура вилучення інформації в операторів мобільного зв’язку

Для отримання інформації у межах кримінального провадження, спочатку необхідно звернутися до суду, обґрунтувати необхідність отримання інформації, надати суду докази на підтвердження вчинення кримінального правопорушення та причетності певних осіб, які використовували мобільний зв’язок, до його вчинення.

Якщо суд погодиться з вашими доводами, ви отримаєте ухвалу слідчого судді про тимчасовий доступ до документів. Після отримання рішення суду необхідно особисто з’явитись у головний офіс оператора у м. Київ для подальшого виконання ухвали та вилучення інформації. Для прикладу, вилучення інформації в ПрАТ «Київстар» може зайняті кілька днів через довгі черги слідчих.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст