Головна Блог Аналітична стаття Статті Уголовный проступок - метастаз советского права, угроза правам и свободам граждан

Уголовный проступок - метастаз советского права, угроза правам и свободам граждан

04.03.2017
Автор:
Переглядів : 1494

"Репресивні закони «16 січня» прийнятті за часів президента В. Януковича призвели до протесту. Революція гідності довела, що народ проти криміналізації дій, що не становлять суспільної небезпеки. Але свого часу радник В. Януковича – А. Портнов ввів у Кримінальний процесуальний кодекс України таке поняття як «кримінальний проступок», тобто злочинний проступок.

Верховна рада України активно взялась за розробку законодавства, щодо запровадження кримінальних проступків. Під соусом декриміналізації законодавства просовується криміналізація такого шкідливого явища, як проступок. Завжди проступок сприймався, як незначна дія, яка визиває осуд суспільства, наприклад розпиття спиртних напоїв в громадських місцях.

Користуйтесь консультацією: Що таке тілесні ушкодження: кваліфікація та види

Першим кроком до запровадження кримінальних проступків став Кримінальний процесуальний кодекс України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2013, № 9-10, № 11-12, № 13, ст.88), в якому міститься Глава 25. Особливості досудового розслідування кримінальних проступків.

Для того щоб зрозуміти хибність Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо запровадження кримінальних проступків, розглянемо теоретичні основи права. Звісно нині мало хто звертає увагу на теорію (закарбовані в аксіоми практичні надбання), світом править піар.

Так, внесені до української версії Вікіпедії терміни «правопорушення», «делікт», «деліктоздатність», «проступок» зазнали незначних правок, в той час як російська версія значно правлена адептами сучасних російських авторів Войтовича Л.В. і Сергеева И.В. які повставляли в текст цілі розділи з їх монографічних досліджень, повертає нас до часів криміналізації проступків. І як тут не згадати закон «Про три колоски», за які в часи Голодомору розстрілювали людей за незначні проступки проти «соціалістичної власності».

Отже для того щоб розібратись у грі слів необхідно навести деякі поняття, бо інакше ми заплутаємось у різноманітті думок і поглядів, а право, як відомо, точна наука, бо кожна помилка в законі дуже дорого коштує і країні і її громадянам.

Правопорушення — це неправомірне (протиправне) суспільно-небезпечне винне діяння (дія чи бездіяльність) деліктоздатної особи, за вчинення якого особа може бути притягнута до юридичної відповідальності.

Делiкт (від лат. delictum – правопорушення, провина) — правопорушення, тобто незаконна дія, проступок або злочин, тобто вчинення дії, що суперечить закону і завдає шкоди суспільству, державі або особі. Таке правопорушення є підставою для притягнення правопорушника до відповідальності, передбаченої законом.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст