Головна Блог Аналітична стаття Статті Ціна незалежності українського судді

Ціна незалежності українського судді

06.05.2015
Автор:
Переглядів : 2301

Історія судді Апеляційного суду Сергія Бондаренка – який чи не вперше в Україні заявив про тиск з боку голови суду – чимось нагадує детектив: дуже багато деталей, документів, осіб, причетних до справи… Їх можна було б так детально не описувати, якби ж не одне "але". Такий тиск голів судів на своїх "підлеглих" - системна і прихована проблема, і часто служителі Феміди просто не захищені від свавілля керівництва. А опиратися так званій "суддівській корпорації" немає змоги без підтримки своїх же колег.

Обговорюйте тему: Тиск голови Апеляційного суду Черкаської області Володимира Бабенко на суддю Сергія Бондаренко

Нині, у час реформ, для України є ще одна можливість розірвати цю кругову поруку. Для цього потрібні сміливці. Чи можна назвати суддю Бондаренка таким? Вирішувати читачу.

В Олександрівському районному суді на Кіровоградщині суддя Бондаренко оскаржував постанову черкаської обласної прокуратури про закриття кримінального провадження за ч. 2 ст. 376 Кримінального Кодексу України (втручання в діяльність судових органів).

Під час засідання суду позивач-суддя вказав на низку дій з боку голови суду Володимира Бабенка та керівниці апарату Олени Стрелецької, які унеможливлювали виконання його функцій як судді та створювали підґрунтя для того, аби учасники судових процесів скаржились на нього до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ).

Підприємство Фірташа проти викладачки

Конфлікт із головою суду Володимиром Бабенко спалахнув у справі за позовом підприємства Дмитра Фірташа ПАТ “Азот” проти викладачки Черкаського державного технологічного університету Оксани Яшан. У листопаді 2013 року підприємство намагалось виселити її із службового приміщення.

Коли ж колегія суддів відхилила скаргу ПАТ “Азот”, наступного ж дня, за словами позивача, голова суду почав обурюватись таким рішенням і погрожував судді.

Сергій Бондаренко “випадково записав таку розмову”, яку згодом оприлюднив юрист ГО “Автомайдан” Роман Маселко на своїй сторінці у мережі facebook.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст