Головна Блог Консультації від юристів ТОНКА ГРАНЬ МІЖ ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИМИ та ТРУДОВИМИ ВІДНОСИНАМИ. Ч.2

ТОНКА ГРАНЬ МІЖ ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИМИ та ТРУДОВИМИ ВІДНОСИНАМИ. Ч.2

13.01.2019
Переглядів : 5685

На прикладі ситуації, в якій опинився клієнт, я викладала деякі моменти щодо «прихованих трудових відносин», як люблять вказувати ДФС та Держпраця (читайте в першій публікації на цю тему)

Оформляючи цивільно-правові чи трудові відносини, Ви повинні бути обізнаними із позиціями судів в таких питаннях та враховувати їх, щоб не попасти під штрафні санкції.

Користуйтеся консультацією: ТОНКА ГРАНЬ МІЖ ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИМИ та ТРУДОВИМИ ВІДНОСИНАМИ. Ч.1

ПО-ПЕРШЕ, ВІД КОГО САМЕ ТА ЯКІ РИЗИКИ МОЖУТЬ НЕСТИ В СОБІ ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВІ ДОГОВОРИ (далі- ЦПД)

САМІ ПРАЦІВНИКИ. Від фізосіб, які прагнуть довести, що в них з «роботодавцем» були саме трудові, а не цивільні правовідносини. Таких спорів чимало, адже «працівники», з якими укладено ЦПД замість ТД, фактично позбавлені всіх гарантій, що належать їм за трудовим законодавством. Чи «працівник» просто «образився» на Вас та бажає помсти- таке теж буває.

Негативні наслідки для «роботодавця»: подання працівником позову до суду, донарахування сум, що належать йому; вірогідність донарахування податкових зобов’язань; вірогідність застосування до роботодавця штрафних санкцій за порушення трудового законодавства на підставі ст. 265 Кодексу законів України про працю.

ОРГАНИ ДЕРЖАВНОЇ ФІСКАЛЬНОЇ СЛУЖБИ. Законодавство дає право контролю за дотриманням трудового законодавства органам ДФС – у цілях перевірки дотримання податкового законодавства. Ці органи в ході проведення перевірок визнають укладені «роботодавцем» ЦПД – «трудовими».

Негативні наслідки для «роботодавця»: донарахування суми ПДФО, військового збору, ЄСВ, штрафних санкцій за несплату (несвоєчасну сплату).

ОРГАНИ ДЕРЖПРАЦІ. Контроль за дотриманням трудового законодавства покладено на органи Держпраці. Інспекційні відвідування здійснюються в тому числі за повідомленням органу ДФС.

Інспектори Держпраці «виявляють» або «встановлюють», що цивільно-правовий договір мав ознаки трудового договору. На підставі таких тверджень, викладених у акті перевірки, до замовника «роботодавця» застосовуються штрафні санкції.

Повноваження накладати штрафи, передбачені ч. 2 ст. 265 Кодексу законів України про працю, мають сааме органи Держпраці.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст