Головна Блог Аналітична стаття Статті Судовий дебют Маска в Україні: кому належатиме торгова марка "Старлінк"

Судовий дебют Маска в Україні: кому належатиме торгова марка "Старлінк"

17.03.2023
Переглядів : 2316

02 березня 2023 року Господарським районним судом міста Києва було розглянуто господарську справу № 910/10906/22 за позовом Space Exploration Technologies Corp. до Товариства з обмеженою відповідальністю «Старлінк», Державної організації «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій». Згідно тексту позовної заяви Space Exploration Technologies Corp. просив Суд:

- достроково частково припинити дію свідоцтва України № 135574 від 25.02.2011 року на Торговельну марку щодо всього переліку послуг 37, 38, 42 класів Міжнародної класифікації товарів і послуг для реєстрації знаків;

- зобов’язати ДП «Український інститут інтелектуальної власності» внести відповідні зміни до Державного реєстру свідоцтва України на знаки для товарів і послуг стосовно дострокового часткового припинення дії свідоцтва України № 135574 від 25.02.2011 року на Торговельну марку щодо всього переліку послуг 37, 38, 42 класів Міжнародної класифікації товарів і послуг для реєстрації знаків.

Під час розгляду справи Space Exploration Technologies Corp. будував свою стратегію навколо того, що ТОВ «Старлінк» використовує спірну торговельну марку в Україні лише щодо наступної послуги 42 класу МКТП - послуги із захищання від комп’ютерних вірусів; інсталювання (встановлювання) комп’ютерних програм; консультування щодо програмного статку для комп’ютерів; консультування щодо комп’ютерної техніки. При цьому, всі інші послуги за 37, 38 та 42 класами МКТП, Відповідачем за останні 5 років без поважних причин фактично не надаються.

Таким чином, охоронюваний законом інтерес Space Exploration Technologies Corp. полягає в тому, що останній має намір зареєструвати та використовувати позначення «STARLINK» в якості торгівельної марки в Україні для товарів і послуг споріднених з тими для яких зареєстрована вже наявна зареєстрована Торговельна марка. А тому, враховуючи, що ТОВ «Старлінк» фактично не використовує свою Торговельну марку, то відбувається порушення охоронюваних законом інтересі позивача стосовно прагнення здійснювати підприємницьку діяльність під торгівельною маркою «STARLINK» та подальшим правомірними її використанням на території України.

На противагу цій позиції, ТОВ «Старлінк» у цій справі зайняв позицію недоведеності наявності порушеного права та позовних вимог. Зокрема, останній стверджував, що позивач не навів довів належними та допустимими доказами факт того, що протягом п’ятирічного терміну до дати подання позову ТОВ «Старлінк» не використовував Торговельну марку стосовно усіх послуг 37, 38 та 42 класів МКТП, щодо яких Торговельну марку було зареєстровано та більш того, наявність зареєстрованої торговельної марки за ТОВ «Старлінк» не порушує права Позивача, а задоволення судом даного позову можливе лише за умови доведення позивачем наявності у нього порушеного (невизнаного, оспореного) відповідачем права.

Розглядаючи справу Судом було проаналізовано доводи сторін та сформовано наступні висновки щодо основних правових позицій.

Читайте статтю: Кому належить майбутнє: правове поле боротьби за інтелектуальну власність творів зі штучним інтелектом?

1. Відсутність/наявність доказів використання торгової марки протягом останніх 5 років.

Space Exploration Technologies Corp. стверджував, що ТОВ «Старлінк» в Україні взагалі не використовує спірне позначення стосовно переліку товарів 37, 38 та 42 класів МКТП останніх п’ять років. Дану позицію підтверджує тим, що відсутні зареєстровані ліцензійні договори щодо використання Торговельної марки ТОВ «Старлінк» третіми особами.

На спростування даної тези ТОВ «Старлінк» надало на розгляд суду значний перелік документів по кожному окремо класу МКТП, в тому числі, але не виключно: договори про надання послуг, акти надання послуг, акт здачі-приймання робіт (надання послуг), рекламні брошури, договори поставки, пропозиції послуг, рахунки на оплату і т.д.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст