Головна Блог Новини Суд скасував виправдання лікарки, не погодившись, що вона не є службовою особою, але звільнив від покарання за строками

Суд скасував виправдання лікарки, не погодившись, що вона не є службовою особою, але звільнив від покарання за строками

01.07.2019
Автор:
Переглядів : 3527

Верховний суд скасував виправдувальний вирок завідуючій поліклінічним відділенням ОКУ «Чернівецький обласний госпіталь для інвалідів Вітчизняної війни».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 24 червня.

Лікарці інкримінували, що у березні 2014 вона отримувала хабарі від ветеранів бойових дій в Афганістані. За 5000 грн вона начебто обіцяла сприяти у встановленні інвалідності і за 2000 грн у продовженні інвалідності. Про злочин заявив пацієнт закладу.

Згадайте новину: Хабарник має сидіти! За хабарництво двох екс-податківців засудили до 5,5 років позбавлення волі

Сама лікарка говорила, що гроші отримувала як благодійну допомогу. Вона посилалась на недостатність бюджетного фінансування і практику отримання нею як завідуючою благодійної допомоги від пацієнтів, яка у подальшому оформлювалась належним чином через бухгалтерію.

Виправдовуючи жінку, суд вказав, що обвинувачена не була службовою особою, не мала організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків, посада голови лікарсько-консультативної не є професією чи посадою.

Але апеляційний суд з цим не погодився і вважає, що голова лікарсько-консультативної комісії є службовою особою, до повноважень якої входила підготовка та перевірка якості документів, від яких залежало отримання групи інвалідності. Посилання на те,що посадова інструкція голови ЛКК є виключною добровільною ініціативою обвинуваченої суд вважає неправильним. Обвинуваченій як голові комісії підпорядкований весь медичний персонал госпіталю в межах своїх функцій.

Суд визнав недопустимими доказами протокол огляду, під час якого були вилучені кошти і документи, самі кошти і документи як речові докази, оскільки вони здобуті без ухвали слідчого судді.

Але апеляційний суд вирішив, що такий висновок безпідставним, тому що після передачі грошей була проведена невідкладна слідча дія – огляд місця злочину, який не потребує дозволу слідчого судді.

Суд визнав жінку винуватою в отриманні неправомірної вигоди за ч. 2 ст. 368 ККУ (в редакції 18.04.2013 року), але звільнив від покарання у зв’язку із закінченням строків давності. З дня вчинення нею злочину середньої тяжкості і до дня набрання вироком законної сили минуло 5 років.

Згадайте новину: Верховний суд скасував вирок за хабар колишньому завідувачу сектору Управління Держпраці у Чернівецькій області, бо суддя порушив таємницю нарадчої кімнати

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст