Головна Блог Новини Столичний держвиконавець, який хотів 20% із дитячих аліментів, втратив посаду і заплатить штраф

Столичний держвиконавець, який хотів 20% із дитячих аліментів, втратив посаду і заплатить штраф

07.12.2023
Переглядів : 3491

Печерський районний суд затвердив угоду в справі про одержання неправомірної вигоди.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 22 листопада.

У 2020 році суд задовольнив позов про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини

Державний виконавець Шевченківського відділу державної виконавчої служби у місті Києві займався виконанням цього рішення. Кожного місяця матері на дитину мали виплачуватись аліментів в розмірі 3 тисячі доларів США, в гривневому еквіваленті, за офіційним курсом НБУ.

Але у жовтні 2021 року держвиконавець сказав юристові сімʼї, що йому треба давати 20% від цієї суми. Однак мати дитини не погодилась і в лютому 2022-го звернулась у правоохоронні органи.

Згадати новину: Як стягнути моральну шкоду за публікацію ЗМІ персональних даних адвоката (справа № 757/29660/23-ц)

Далі у звʼязку з військовим вторгненням РФ спілкування учасників подій на деякий час перервалося. Проте в жовтні 2022 року державиконавець зустрів жінку біля Шевченківського відділу державної виконавчої служби і особисто повторив їй своє прохання ділитися грошима.

Через кілька днів громадянці справді були нараховані 484 тисяч гривень аліментів. Держвиконавець написав жінці у месенджерах Telegram і WhatsApp, що їй нарахували гроші й ініціював зустріч. В особистій розмові він нагадав, що чекає 100 тисяч гривень за аліменти. У подальшому держвиконавець отримав гроші і був викритий на гарячому.

Початково посадовця підозрювали в одержанні неправомірної вигоди в поднанні з її вимагаанням (ч.1 ст.368 КК). Йому загрожувало від 5 до 10 років позбавлення волі.

Згадати новину: Коли адвокат має зареєструватися самозайнятою особою?

Однак пізніше до суду передали угоду про визнання винуватості, з якої виключили ознаки вимагання (ч.1 ст.368 КК).

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст