Зміст:
Багато хто чув про благоустрій, і про те, що існує якийсь штраф за порушення благоустрою, але не завжди зрозуміло, що таке благоустрій території, що потрібно робити, щоб дотримуватись правил благоустрою і що заборонено, може бути порушенням. У цій консультації юридичний інтернет-ресурс “Протокол” пропонує Вашій увазі відповіді на вказані вище питання.
Сфера благоустрою врегульована Законом України «Про благоустрій населених пунктів» (далі – Закон). Абзац 1 ч. 1 ст. 1 такого Закону визначає й позначення благоустрою населених пунктів. Якщо в узагальненому сенсі, то благоустрій - це застосування всіх засобів для покращення тієї чи іншої території загального користування. Якщо більш конкретно, то під благоустроєм слід розуміти комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів щодо покращення мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму.
Стаття 13 Закону визначає, що саме є об'єктами благоустрою, це:
1. Території загального користування, зокрема:
2. Території прилеглі до будинків.
3. Території установ, підприємств та організацій.
4. Території будинків інженерного захисту.
Користуйся консультацією: Що робити сусідам, якщо почався поруч самобуд. Покрокова інструкція
Protocol звертає увагу, що правила благоустрою міста приймаються у межах будь-якого конкретного міста відповідно до норм Закону та з урахуванням усіх його особливостей, географічного положення, цінностей та наявності історичних, культурних об'єктів. Прикладом є правила благоустрою території міста Києва. Якщо відповідні правила не затверджені в населеному пункті, застосовуються Типові правила благоустрою.
Слід зазначити, що кожен громадянин має право користуватися об'єктами благоустрою, але лише з метою, для якої вони призначені. Крім того, громадяни повинні сприяти покращенню благоустрою - садити дерева та кущі, дотримуватися чистоти свого населеного пункту.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.