Головна Блог Консультації від юристів Публічна кадастрова карта України: як нею користуватися

Публічна кадастрова карта України: як нею користуватися

06.07.2023
Переглядів : 21690

Земля, як основне національне багатство України (стаття 14 Конституції України) має величезну специфіку, оскільки є одночасно і територіальним базисом, і природним ресурсом, і основним засобом виробництва (стаття 5 Земельного кодексу України). Різноманітність категорій земель, складна система прав на них, а також - зобов'язання України по особливій охороні цього природного ресурсу - вимагають комплексних підходів у створенні бази інформації про землю. Щоб повною мірою відобразити весь масив інформації про будь-яку земельну ділянку - був створений Державний земельний кадастр (далі також - «ДЗК»), і Публічна кадастрова карта (ПКК) - як частина його програмного забезпечення, що надає доступ до всіх відкритих даних про землі з ДЗК.

Що таке кадастрова карта як нею користуватися і для яких цілей створена - розберемося нижче.

Зміст:

Коротка передісторія створення ПКК в Україні

Земельна реформа, яка стартувала, як прийнято вважати ще в 1990-91 році з прийняттям Земельного кодексу України та Декрету «Про приватизацію земельних ділянок», вже говорила про необхідність ведення ДЗК з метою забезпечення органів державної влади, місцевого самоврядування та всіх інших зацікавлених осіб інформацією про земельні ділянки. Декларувалося, що така відкрита і доступна інформація необхідна для організації раціонального використання та охорони земель, для регулювання земельних відносин, для бази обчислення розмірів плати за землю (ст.96 ЗК України 1990 року).

З 1999 року, коли була перша спроба врегулювати існування ДЗК законом - і до 07.07.2011 року, коли нарешті було прийнято Закон України «Про Державний земельний кадастр», Верховна Рада розглянула і відхилила близько 7 законопроектів.

У 2004 році, з отриманням Україною траншу від Мірбанка, метою якого, в тому числі, стало створення системи кадастру - безпосередньо технічна складова створення ДЗК зрушила з місця. Беручи до уваги, що раніше ділянки вимірювали різними способами і системами координат, з огляду на розрізнені локальні кадастри, неповноту структури даних про землю - зібрати все це воєдино було непростим завданням. Тому, тільки 01.01.2013 р. була створена і почала функціонувати більш-менш стабільна і універсальна база інформації про землю - ДЗК, а з нею і веб-портал з інтерактивною повномасштабною і детальною картою - Публічною кадастровою картою.

Необхідно сказати, що її формування не закінчилося і до цього дня. Накладання координат одних ділянок на інших, наявність розрізнених даних, відсутня інформація - всі ці помилки виправляються і сьогодні.

Користуйтеся консультацією: Земля в спадок і як оформити право власності на пай

Що таке публічна кадастрова карта України

Публічна кадастрова карта України - це інформаційний веб-портал, де розміщується доступ до даних Державного земельного кадастру, а саме до даних про кожну земельну ділянку, її кадастровий номер, межі, площу, форму власності, цільове призначення, відповідно до класифікатора і до іншої інформації, в тому числі і про власника земельної ділянки.

Публічна кадастрова карта працює в онлайн режимі і має вигляд інтерактивної карти України з безліччю шарів, якими можна управляти (прибираючи відповідний значок з назви «шар карти» у спливаючому вікні правого верхнього кута).

ПКК, крім шарів має багато корисних інструментів, наприклад, можливість розрахувати відстань, площу, маршрут, роздрукувати карту, відправити посилання на фрагмент карти, а найголовніше - зробити пошук земельної ділянки та отримати повну інформацію по неї в режимі онлайн 24/7.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст