Експерти зазначають, що в 2016 році прогнозується уповільнення негативних тенденцій розвитку світової економіки в порівнянні з минулим роком. Це насамперед пов’язано з слабким зростання економіки країн-експортерів нафти, уповільненням розвитку Китаю та коригування ситуації після кредитних та інвестиційних бумів. Безумовно, такі світові тенденції вплинуть на економіку України. За прогнозами експертів, розвиток економіки України впаде на 9% в новому році – зазначають в юридичній фірмі «Aleksey Pukha and Partners».
ВВП. Прогноз рівня зростання ВВП в Україні в 2016 році було погіршено з 3% до 2% за оцінкою ЄБРР та МВФ. Згідно оптимістичного прогнозування Нацбанку прогнозний рівень ВВП має становити 2,4 % в 2016 році, що в грошовому еквіваленті становить 2 262 млрд. грн, за умови інфляції на рівні 12%. Що ж до песимістичного варіанту, ВВП України матиме спад на 0,3% з рівнем інфляції в 14,7%.
Промисловість. Результат руйнування господарських зв’язків між секторами економіки, внаслідок воєнних дій, має поступово відновлюватися в 2016 році. Від Зони вільної торгівлі з ЄС позитивний результат матимуть імпортери, а от експортери змушені конкурувати з європейською продукцією, що має вищі вимоги якості та сертифікації. На внутрішньому ринку України продовжується тенденція підтримки власного виробника.
Торгівля. Що стосується прогнозу експорту товарів та послуг, то має відбутися зростання в межах 3-5%. Імпорт товарів та послуг залишатиметься на рівні попереднього року. Але зовнішньоторговельне сальдо буде від’ємним. Також уряд прогнозує дефіцит зовнішньо-торгівельного балансу на рівні 1,1-1,9 млрд. $, що говорить про продовження імпортозалежності економіки.
Фінанси. Банківська система продовжує перебувати в кризі, дефіцит капіталу сягає 40-50 млрд. грн. Існує високий ризик, що відтік депозитів продовжиться протягом всього 2016 року. Національна валюта залишатиметься у зоні девальваційного тиску, курс долара прогнозується на рівні 24-28 грн за долар, а до кінця року 29-30 грн за долар. Експерти прогнозують, що курс євро буде на рівні 1,07$ в першому кварталі 2016 року, 1,05$ в другому та третьому кварталі та зрівняється з доларом до кінця 2016 року.
Оподаткування. Уряд спростив систему оподаткування та вніс певні зміни до Податкового кодексу. Ставка ПДФО збільшилась та становить 18% проти 15% в попередньому році. Сплата ЄСВ роботодавцем зменшилася з 2016 року та становить 22% в порівнянні з 36,6 % у 2015 році. Відрахування з заробітної плати ЄСВ в розмірі 3,6% з працівників відмінено. Завдяки зменшенню податкового тягаря прогнозується зростання заробітної плати найманих працівників, а отже, часткова нейтралізація негативного впливу інфляції на платоспроможність громадян.
Сільськогосподарський сектор. Спеціальний режим оподаткування для аграріїв продовжується до 1 січня 2017 року. Проте, процес акумуляції ПДВ змінено та буде залежати від виду реалізованої продукції (частина має акумулюватися на спеціальних рахунках підприємств, а частина перераховується до державного бюджету). Вкрай негативно вплине на розвиток даного сектору економіки, особливо на малий та середній агро бізнес, збільшення оподаткування в 1,8 разів в розрахунку на 1 га. Варто зауважити, що аграрна продукція є однією з експортно преференційних в Україні, тому можна стверджувати, що така ситуація сприятиме зменшенню експортних можливостей агро сектору.
Інвестиції. Значне зростання надходжень іноземних інвестицій в Україну в 2016 році не очікується та можливе лише в IV кварталі поточного року. Це пояснюється не стабільною економічною ситуацією та військовим конфліктом. Тому в ситуації обмеженості інвестицій економіка України буде залежати від зовнішнього фінансування. В 2016 році прогнозується відновлення внутрішніх інвестицій, здебільшого за рахунок обігових коштів підприємств. Рівень розвитку державно-приватного партнерство залишиться на рівні 2015 року.
Ринок праці. Скорочення рівня безробіття в наступному році не очікується та лишиться на рівні 10-11%. Ринок праці буде досить мобільним, прогнозується відтік робочої сили за межі України.
Варто зазначити, що за оцінкою українського уряду 2015 рік був роком макроекономічної стабілізації, а от 2016 вже стане роком економічного відновлення. Економічне зростання протягом року не буде рівномірним, активізується лише в другій половині 2016 року.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.