Головна Сервіси для юристів Закони Про видавничу справу Стаття 28-1. Ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України

Стаття 28-1. Ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України

Попередня

30/35

Наступна

Забороняється ввезення на митну територію України та/або розповсюдження на її території видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або випущена у світ, та/або ввозиться з території держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України (крім розповсюдження видавничої продукції, що має походження або виготовлена та випущена у світ на тимчасово окупованій території України до її тимчасової окупації), а також книжкових видань, що містять твори, автори яких є або були у будь-який період після 1991 року громадянами держави-агресора, за винятком колишніх громадян держави-агресора, які є (або на момент смерті були) громадянами України і не мають (на момент смерті не мали) громадянства держави-агресора.

Видавнича продукція, випущена у світ державною мовою держави-агресора, що не підпадає під обмеження, визначені частиною першою цієї статті, та інші обмеження, визначені законодавством, може бути ввезена на митну територію України та розповсюджена на її території за умови наявності відповідного дозволу, передбаченого цією статтею.

Обмеження щодо ввезення видавничої продукції, визначені частинами першою і другою цієї статті, не застосовуються до видавничої продукції, що ввозиться фізичними особами не з метою розповсюдження, за умови дотримання сукупності таких вимог:

1) ввезення видавничої продукції здійснюється в ручній поклажі або супроводжуваному багажі;

2) загальна кількість видавничої продукції не перевищує 10 примірників;

3) видавнича продукція не включена до Реєстру видавничої продукції антиукраїнського змісту.

Уповноважений орган забезпечує реалізацію цього Закону шляхом надання (відмови у наданні, припинення дії) дозволу на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, випущеної у світ державною мовою держави-агресора (далі - дозвіл).

{Частина четверта статті 28 - 1 в редакції Закону № 4017-IX від 10.10.2024 }

Видача Надання (відмова у наданні, припинення дії) дозволу здійснюється відповідно до цього Закону та законів України "Про адміністративні послуги", "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", "Про адміністративну процедуру" у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку.

{Частина п’ята статті 28 - 1 в редакції Закону № 4017-IX від 10.10.2024 }

Порядок утворення та діяльності експертної ради визначається положенням про неї, яке затверджується уповноваженим органом.

{Статтю 28 - 1 доповнено новою частиною згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

Аналіз та оцінювання видавничої продукції щодо віднесення її до такої, що не дозволена до ввезення на митну територію України та розповсюдження на її території, здійснює експертна рада уповноваженого органу, яка формується з представників органів державної влади, галузевих асоціацій, спілок, громадського експертного середовища, видавців, провідних діячів культури, мистецтва, науки і освіти, соціальних психологів, медіаекспертів та інших фахівців інформаційної сфери (далі - експертна рада).

Критерії оцінювання видавничої продукції, що дозволена до ввезення та розповсюдження на території України, розробляються та затверджуються уповноваженим органом відповідно до вимог цього Закону.

Для отримання дозволу суб’єкт господарювання подає до уповноваженого органу такі документи:

заяву про надання дозволу, яка відповідає вимогам до змісту заяви, встановленим Законом України "Про адміністративну процедуру", та в якій додатково зазначаються повна назва видання мовою оригіналу та українською мовою, автор або колектив авторів, міжнародний стандартний номер книги (ISBN), кількість примірників, що ввозяться на митну територію України, країна-виробник, найменування (прізвище, ім’я, по батькові) та місцезнаходження видавця, рік випуску видання, мова видання, код товару згідно з УКТ ЗЕД;

{Абзац другий частини дев’ятої статті 28 - 1 в редакції Закону № 4017-IX від 10.10.2024 }

один примірник оригіналу видання, що ввозиться на митну територію України;

оригінал або нотаріально засвідчену в установленому порядку копію угоди, укладеної з власником прав на видання, що підтверджує надання права на розповсюдження видавничої продукції на території України, разом з перекладом на українську мову, засвідченим нотаріально;

рецензію щодо характеристики та оцінки змісту видання, складену фахівцем (експертом) державною мовою відповідно до рекомендацій, затверджених уповноваженим органом та засвідчену підписом власника прав на видання.

Зазначений перелік документів, що подаються суб’єктом господарювання, є вичерпним.

Подання суб’єктом господарювання заяви про надання (припинення дії) дозволу, а також надання йому (відмова у наданні, припинення дії) дозволу здійснюються у паперовій формі через центр надання адміністративних послуг або в електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг чи портал електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

{Частина одинадцята статті 28 - 1 в редакції Закону № 4017-IX від 10.10.2024 }

Видача або надання відмови у видачі дозволу здійснюється безоплатно протягом 10 робочих днів з дня надходження заяви та документів, необхідних для видачі дозволу.

Підставою для відмови у видачі дозволу є:

подання суб’єктом господарювання не в повному обсязі пакета документів, необхідних для одержання дозволу згідно із встановленим цим Законом переліком;

виявлення в документах, поданих суб’єктом господарювання, недостовірних відомостей;

негативний висновок експертної ради;

застосування до видавця спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) відповідно до Закону України "Про санкції";

внесення автора (одного з авторів) до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці;

невнесення суб’єкта господарювання до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції;

Попередня

30/35

Наступна

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст