Головна Сервіси для юристів Закони Про оброблення транспортних засобів, знятих з обліку Стаття 7. Порядок передачі транспортного засобу, знятого з обліку, до пункту прийому

Стаття 7. Порядок передачі транспортного засобу, знятого з обліку, до пункту прийому

Попередня

7/10

Наступна

1. Передача транспортного засобу, знятого з обліку, до пункту прийому здійснюється власником транспортного засобу, знятого з обліку, або уповноваженою ним особою після зняття такого транспортного засобу, знятого з обліку, з обліку у відповідному підрозділі центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері безпеки дорожнього руху, або у підрозділах уповноваженого органу, яким проведено відомчу реєстрацію транспортного засобу, знятого з обліку.

Передача до пункту прийому транспортних засобів, знятих з обліку, що належать фізичним особам, здійснюється на підставі таких документів:

1) паспорта або іншого документа, що посвідчує особу власника (представника власника);

2) нотаріально засвідченого документа про уповноваження власником на передачу транспортного засобу, знятого з обліку, до пункту прийому представника (у разі здійснення передачі уповноваженою особою);

3) свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, знятого з обліку, або іншого документа про реєстрацію, або реєстраційної картки, що додається до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, знятого з обліку, на пластиковій основі, з відміткою про зняття його з обліку у відповідному підрозділі центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері безпеки дорожнього руху, або у підрозділах уповноваженого органу, яким проведено відомчу реєстрацію транспортного засобу, знятого з обліку.

Передача до пункту прийому транспортних засобів, знятих з обліку, що належать юридичним особам, здійснюється на підставі таких документів:

а) паспорта або іншого документа, що посвідчує особу керівника (іншого представника) юридичної особи;

б) оригіналу або засвідченої підписом керівника юридичної особи або нотаріально копії документа про уповноваження юридичною особою на передачу транспортного засобу, знятого з обліку, до пункту прийому її представника (протокол, наказ, довіреність тощо);

{Абзац восьмий частини першої статті 7 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1982-VIII від 23.03.2017 }

в) свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, знятого з обліку, або іншого документа про реєстрацію, або реєстраційної картки, що додається до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, знятого з обліку, на пластиковій основі, з відміткою про зняття його з обліку у відповідному підрозділі центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері безпеки дорожнього руху, або у підрозділах уповноваженого органу, яким проведено відомчу реєстрацію транспортного засобу, знятого з обліку, та копії такого документа, засвідченої підписом керівника юридичної особи або нотаріально.

{Абзац дев'ятий частини першої статті 7 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1982-VIII від 23.03.2017 }

2. Передачу до пункту прийому знятого з обліку транспортного засобу, знятого з обліку, яким була забезпечена в установленому порядку особа з інвалідністю або дитина з інвалідністю, здійснює орган соціального захисту населення, на обліковому рахунку якого перебував зазначений транспортний засіб, знятий з обліку, із представленням свого письмового розпорядження про здачу на оброблення транспортного засобу, знятого з обліку, згідно з актом його огляду в територіальному органі Міністерства внутрішніх справ України та свідоцтва про державну реєстрацію транспортного засобу, знятого з обліку, або іншого документа про реєстрацію з відміткою про зняття з обліку у відповідному підрозділі центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері безпеки дорожнього руху, або у підрозділах уповноваженого органу, яким проведено відомчу реєстрацію транспортного засобу, знятого з обліку. У такий самий спосіб здійснюється передача до пункту прийому знятого з експлуатації транспортного засобу, знятого з обліку, який був виданий особі, інвалідність якої пов’язана з трудовим каліцтвом внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, робочим органом Фонду соціального страхування України.

{Частина друга статті 7 із змінами, внесеними згідно із Законами № 77-VIII від 28.12.2014 , № 766-VIII від 10.11.2015 , № 2581-VIII від 02.10.2018 }

3. Передачу до пункту прийому знятого з обліку транспортного засобу, знятого з обліку, спеціального призначення (швидка медична допомога та для потреб підрозділів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту), оплата вартості якого здійснювалася за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, здійснює суб’єкт господарювання, на обліковому рахунку якого знаходився цей транспортний засіб, знятий з обліку, із представленням свого письмового розпорядження про здачу на оброблення транспортного засобу, знятого з обліку, згідно з актом його огляду в територіальному органі Міністерства внутрішніх справ України та свідоцтва про державну реєстрацію транспортного засобу, знятого з обліку (або іншого документа про реєстрацію) з відміткою про зняття з обліку у відповідному підрозділі центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері безпеки дорожнього руху, або у підрозділах уповноваженого органу, яким проведено відомчу реєстрацію транспортного засобу, знятого з обліку.

{Частина третя статті 7 із змінами, внесеними згідно із Законами № 766-VIII від 10.11.2015 , № 2228-IX від 21.04.2022 }

4. При прийнятті на оброблення транспортного засобу, знятого з обліку, пункт прийому видає власнику транспортного засобу, знятого з обліку, або уповноваженій ним особі довідку про прийняття транспортного засобу, знятого з обліку, на оброблення. Довідка про прийняття транспортного засобу, знятого з обліку, на оброблення оформлюється у трьох примірниках, два з яких видаються власнику транспортного засобу, знятого з обліку, а третій залишається в особи, яка утримує пункт прийому.

5. При прийнятті на оброблення транспортного засобу, знятого з обліку, пункт прийому не має права стягувати з власника плату за оброблення такого транспортного засобу, знятого з обліку.

6. У разі виключення суб’єкта господарювання, що взяв на себе зобов’язання забезпечити оброблення транспортних засобів, знятих з обліку, з Реєстру, власник транспортного засобу, знятого з обліку, має право передати такий транспортний засіб, знятий з обліку, за місцем його реєстрації на оброблення до будь-якого пункту прийому, внесеного до Державного реєстру суб’єктів господарювання, які здійснюють приймання та/або розбирання транспортних засобів, знятих з обліку. У такому разі зазначений пункт прийому має право на компенсацію витрат за оброблення такого транспортного засобу, знятого з обліку.

{Дію частини сьомої статті 7 зупинено згідно із Законом № 719-VII від 16.01.2014 з урахуванням змін, внесених Законом 1622-VII від 31.07.2014 ; д ію частини сьомої статті 7 зупинено на 2015 рік згідно із Законом № 80-VIII від 28.12.2014 } 7. Витрати пунктів прийому транспортних засобів, знятих з обліку, зазначених у частині шостій цієї статті, за оброблення таких транспортних засобів, знятих з обліку, компенсуються за рахунок коштів від сплати екологічного податку за оброблення транспортних засобів, знятих з обліку, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Попередня

7/10

Наступна

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст