Якщо особа, яка вчинила правочин, помилилася щодо обставин, які мають істотне значення, такий правочин може бути визнаний судом недійсним (ст. 229 ЦКУ).
Яким чином помилка може впливати на дійсність Ваших дій?
1. Дружина надала свою згоду чоловікові на укладання ним договору купівлі-продажу їх спільної квартири. Згода посвідчена нотаріально. Покупці повідомили дружину, що куплять їх квартиру за 350 т. дол. США, та навіть дали аванс у розмірі 10 т. дол. США.
Проте згодом чоловік продав квартиру лише за 48 т. грн.
Дружина звернулася до суду з проханням визнати недійсними її нотаріальну згоду на продаж чоловіком їх власної квартири та договір купівлі-продажу квартири.
Підстава визнання недійсним правочинів – помилка, адже дружина думала, що продає квартиру за 350 т. дол. США, а не 48 т. грн.
Вона навіть виграли три інстанції, але Верховний Суд України скасував всі судові рішення та повністю відмовив у задоволені вимог.
ВСУ у постанові від 12.10.2016 зазначив: «Обставини, щодо яких помилилася сторона правочину, мають існувати на момент вчинення правочину. Особа повинна довести, що така помилка дійсно трапилась і що вона має істотне значення.
Не має правового значення помилка щодо розрахунку одержання користі від вчиненого правочину.
Помилка внаслідок власного недбальства, незнання закону чи неправильного його тлумачення однією зі сторін не є підставою для визнання правочину недійсним.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.