П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 лютого2024 року
м. Київ
справа № 137/851/22
провадження № 51-3511км23
Верховний Суд колегією суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_4 ,
прокурора ОСОБА_5 ,
захисника ОСОБА_6 (у режимі відеоконференції),
розглянув у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу захисника ОСОБА_6 на вирок Літинського районного суду Вінницької області від 22 лютого 2023 року та ухвалу Вінницького апеляційного суду від 12 квітня 2023 року в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022020050000278, за обвинуваченням
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки та жительки АДРЕСА_1 , такої, що не має судимостей,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 Кримінального кодексу України (далі - КК).
Зміст оскаржених судових рішень і обставини, встановлені судами першої та апеляційної інстанцій
1. Вироком Літинського районного суду Вінницької області від 22 лютого 2023 року ОСОБА_7 засуджено за ч. 4 ст. 185 КК до покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років.
Постановлено стягнути з засудженої ОСОБА_7 на користь ОСОБА_8 4657, 80 грн на відшкодування матеріальної та 5000 грн моральної шкоди, а також 7000 грн - витрат на правову допомогу.
Вироком установлено, що 04 липня 2022 року близько 07:00, ОСОБА_7 в умовах воєнного стану, знаходячись у будинку, що на АДРЕСА_2 , таємно викрала з жіночої сумки 300 євро, заподіявши потерпілій ОСОБА_8 матеріальну шкоду на суму 9157, 80 грн.
2. Ухвалою Вінницького апеляційного суду від 12 квітня 2023 року апеляційну скаргу захисника залишено без задоволення, а апеляційну скаргу прокурора задоволено. Вирок місцевого суду змінено. Постановлено рахувати ОСОБА_7 початок строку відбування покарання з моменту затримання на виконання вироку та вважати, що цивільний позов потерпілої задоволений частково. У решті вирок залишено без зміни.
Вимоги касаційної скарги і узагальнені доводи особи, яка її подала
3. У касаційній скарзі захисник заявив вимогу про зміну постановлених щодо ОСОБА_7 судових рішень, звільнення її на підставі ст. 75 КК від відбування покарання з випробуванням на строк 2 роки з покладенням на засуджену обов`язків, передбачених пунктами 1, 2 ч. 1 ст. 76 КК.
4. На обґрунтування своєї вимоги посилається на те, що суд при призначенні ОСОБА_7 покарання у виді позбавлення волі, яке належить відбувати реально, належним чином не врахував дані про особу винної та пом`якшуючи покарання обставини. Стверджує, що ОСОБА_7 визнала вину у вчиненому та щиро розкаялася, активно сприяла розкриттю злочину, вибачилася перед потерпілою та відшкодувала завдану шкоду, раніше не судима, що давало судовим інстанціям підстави для визначення їй заходу примусу з застосуванням ст. 75 КК. Про можливість звільнення його підзахисної від відбування покарання свідчить також висновок органу пробації та відсутність обставин, які обтяжують покарання.
5. У запереченні на касаційну скаргу представник потерпілої - адвокат ОСОБА_9 просить залишити скаргу захисника без задоволення, а судові рішення щодо ОСОБА_7 без зміни.
Позиції учасників судового провадження
6. Захисник підтримав доводи касаційної скарги.
7. Прокурор вважала, що касаційна скарга захисника задоволенню не підлягає, а судові рішення щодо ОСОБА_7 мають бути залишені без зміни.
Мотиви Суду
8. Згідно зі ст. 438 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК) підставами для скасування або зміни судових рішень при розгляді справи в суді касаційної інстанції є істотне порушення вимог кримінального процесуального закону, неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність, невідповідність призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення та особі засудженого.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Всі права захищені.