ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 липня 2015 року Справа № 910/25152/14
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів :
головуючого суддіОвечкіна В.Е.,суддівЧернова Є.В., Цвігун В.Л.,розглянув касаційну скаргу Міністерства оборони Українина постановувід 21.05.2015 р. Київського апеляційного господарського суду у справі№910/25152/14 господарського суду м. Києваза позовомКонцерн "Техвоєнсервіс"доМіністерства оборони Україниза участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача : Державна казначейська служба Україниза участю: Військової прокуратури Київського гарнізонупростягнення 529000,00 грн.за участю представників:
позивача: Байди О.Г., дов. від 15.01.2015 №1;
відповідача: Глазунова М.Ю., дов. від 05.12.2014 №220/1009/д;
третьої особи: не з'явився;
Генеральної прокуратури України: прок. відділу Ягодвіка С.М., посв. №029902, дійсне до 30.08.2019;
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду міста Києва від 12.03.2015 (судді Т. Васильченко, О. Грєхова, В. Ломака), залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 21.05.2015 (судді Б. Отрюх, А. Тищенко, Ю Михальська) позов задоволено, стягнуто з Міністерства оборони України на користь Концерну "Техвоєнсервіс" 529000 грн. 00 коп. основного боргу та 10580 грн. 00 коп. судового збору.
Не погоджуючись із прийнятими у справі судовими актами, Міністерство оборони України - відповідач у справі, - звернувся із касаційною скаргою, в якій просить скасувати рішення господарського суду міста Києва від 12.03.2015 та постанову Київського апеляційного господарського суду від 21.05.2015, прийняти нове рішення, яким в позові відмовити. Вважає, що висновки судів попередніх інстанцій про задоволення позову суперечить приписам ст. 526 ЦК України та ч.4 ст. 612 ЦК України.
Представники Міністерства оборони України та Генеральної прокуратури України в судовому засіданні просили задовольнити касаційну скаргу. Натомість, представник Концерну "Техвоєнсервіс" просив оскаржувані судові рішення залишити без змін, а касаційну скаргу - без задоволення.
Ознайомившись з матеріалами та обставинами справи на предмет надання їм попередніми судовими інстанціями належної юридичної оцінки та повноти встановлення обставин, дотримання норм матеріального та процесуального права, згідно з вимогами ст.1115 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно ст.1117 Господарського процесуального кодексу України, переглядаючи у касаційному порядку судові рішення, касаційна інстанція на підставі встановлених фактичних обставин справи перевіряє застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права. Касаційна інстанція не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у рішенні або постанові господарського суду чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, збирати нові докази або додатково перевіряти докази.
Судами попередніх інстанцій встановлено наступне.
19.07.2013 між Міністерством оборони України, в особі начальника Центрального автомобільного управління Збройних Сил України Озброєння Збройних Сил України Сергія Олександра Петровича (замовник) та Концерном "Техвоєнсервіс", в особі Генерального директора Кужавського Миколи Сергійовича (виконавець) укладено договір №342/4/6/1 про надання послуг за кошти Державного бюджету, відповідно до умов якого виконавець зобов'язується у 2013 році надати послуги замовникові з технічного обслуговування та ремонтування інших автотранспортних засобів (послуги капітального ремонту автомобільної техніки та спеціальної автомобільної техніки Збройних Сил України, двигунів та агрегатів до неї) за номенклатурою, у кількості, в терміни та за цінами, які зазначені у календарному плані надання послуг, що є невід'ємною частиною цього договору, а замовник зобов'язується прийняти та оплатити ці послуги (п. 1.1 договору).
Календарним планом надання послуг, який є додатком №1 до договору від 19.07.2013 №342/4/6/1, затверджено обсяг продукції, виконавця, кількість одиниць, термін виконання та вартість послуг.
Відповідно до п. 1.2 договору за цим договором підлягає капітальному ремонту 10 од. автомобільної техніки Збройних Сил України.
Пунктом 2.1 договору визначено, що виконавець повинен надати замовнику передбачені цим договором послуги з технічного обслуговування та ремонтування інших автотранспортних засобів (капітальний ремонт автомобільної техніки) у відповідності до вимог стандартів (ГОСТ 18505-73, ГОСТ 18506-73, ГОСТ 22581-77), ремонтної документації (ГОСТ 2.602-68) та технічних умов на капітальний ремонт визначених цим договором зразків автомобільної техніки.
Контроль за якістю наданих послуг здійснюється відділом технічного контролю виконавця та 1347 військовим представництвом Міністерства оборони України. Приймання послуг 1347 ВП МО України здійснюється відповідно до вимог "Положення про представництва державних замовників з оборонного замовлення на підприємствах, в установах і організаціях" затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.09.2009 №1107, вимог стандартів та ремонтної документації. На прийняті послуги, 1347 ВП МО України видає посвідчення, яким підтверджується відповідність наданих послуг вимогам, зазначеним у договорі (п. 2.2 договору).
Відповідно до розділу 3 договору ціна договору становить 605000,00 грн., яка може бути зменшена за взаємною згодою сторін без зміни кількості та якості послуг, але не може бути збільшена виконавцем при виконанні договору. В ціну послуг з капітального ремонту автомобільної техніки включена вартість запасних частин, нових автомобільних шин та витратних матеріалів, які необхідні для проведення ремонту.
Розрахунки з виконавцем здійснюються за фактично надані послуги протягом двадцяти банківських днів, за умови надходження коштів на ці видатки на рахунки Міністерства оборони України, відповідно до наданих виконавцем рахунків при наявності документів: виконаних нарядів (накладних) на ремонт автомобільної техніки (копії нарядів у разі їх часткового виконання), копії довіреностей про отримання автомобільної техніки після капітального ремонту, акти приймання-передавання автомобільної техніки, акти приймання-передавання наданих послуг, посвідчення 1347 ВП МО України (п.п. 4.1, 4.2 договору).
При цьому, п.п. 5.2.1, 5.2.2 договору визначено, що про готовність автомобільної техніки, згідно з календарним планом надання послуг з капітального ремонту автомобільної техніки, виконавець письмово повідомляє замовника, який у термін десяти робочих днів після одержання повідомлення забезпечує прибуття до виконавця представників замовника для приймання автомобільної техніки. Приймання автомобільної техніки після проведення ремонту здійснюється власними силами та засобами представника замовника зі складу виконавця у відповідності з вимогами нормативно-технічної документації на здачу автомобільної техніки в ремонт та її видачу з ремонту та оформлюється актом приймання-передавання автомобільної техніки, який підписується уповноваженими особами виконавця і представника замовника та складається у 4-х примірниках.
За умовами п. 10.1 договору він набирає чинності з дати його підписання сторонами і діє до 30 грудня 2013 року, а в частині проведення розрахунків - до повного їх виконання.
12.03.2014 позивач звернувся до начальника Центрального автомобільного управління Озброєння Збройних Сил України з повідомленням про направлення до філії Концерну "Техвоєнсервіс" "Черкаський автомобільний ремонтний завод" представників для приймання автомобілів та двигунів згідно договору №342/4/6/1 від 19.07.2013 після ремонту.
На виконання умов даного договору, позивач надав визначені договором послуги на загальну суму 529000,00 грн., що підтверджується наявними в матеріалах справи нарядами, довіреностями на отримання матеріальних цінностей, а також актами приймання-передавання автомобільної техніки, які підписаними без заперечень та скріплені печатками.
Відповідач в порушення умов договору свої зобов'язання в частині оплати наданих послуг не виконав, внаслідок чого за ним утворилась заборгованість за надані послуги в сумі 529000,00 грн.
Відповідач під час розгляду справи не надав суду належних та допустимих доказів, які б спростовували заявлені позовні вимоги та свідчили про відсутність у нього обов'язку сплатити заявлену до стягнення заборгованість, а посилання відповідача на те, що 1347 військове представництво Міністерства оборони України до перевірки якості послуг та обґрунтованості понесених виконавцем фактичних витрат з капітального ремонту не залучалося та відповідного посвідчення не видавало, суд не приймає до уваги, оскільки відсутність посвідчення 1347 військового представництва Міністерства оборони України щодо якості наданих послуг не може звільнити відповідача від обов'язку оплати наданих послуг, виходячи з закріплених в п. 6 ст. 3 Цивільного кодексу України приписів, якими встановлено, що загальними засадами цивільного законодавства є, зокрема, справедливість, добросовісність та розумність.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Всі права захищені.