ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 лютого 2016 року Справа № 910/8955/15
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів :
головуючого суддіБорденюк Є.М.,суддів:Круглікової К.С. (доповідач), Мамонтової О.М.розглянувши касаційну скаргу Заступника прокурора міста Києва на постанову Київського апеляційного господарського суду від 16.11.2015 року у справі№ 910/8955/15 Господарського суду міста Києва за позовомЗаступника прокурора м. Києва в інтересах держави в особі Київської міської ради до1. Департаменту економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради 2. Комунального підприємства "Київтранспарксервіс" 3. Товариства з обмеженою відповідальністю "ГУЕЛЬ ПАРК" 4. Київської міської державної адміністрації пропро визнання недійсними розпорядження та договору за участю представників сторін:
прокуратури: Онуфрієнко М.В.,
позивача: Козак А.Л.,
відповідача 1: Свербиус М.Е,
відповідача 2: не з'явився,
відповідача 3: Марчук О.О., Кримчак С.О.,
відповідача 4: Свербиус М.Е,
В С Т А Н О В И В:
Заступник прокурора міста Києва звернувся до Господарського суду міста Києва в інтересах держави в особі Київської міської ради з позовом до Департаменту економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), Комунального підприємства "Київтранспарксервіс", Товариства з обмеженою відповідальністю "ГУЕЛЬ ПАРК", Київської міської державної адміністрації про визнання незаконним і скасування розпорядження Київської міської державної адміністрації від 23.06.2014 №777 "Про затвердження переможця конкурсу із залучення інвестора до влаштування та експлуатації відкритої автостоянки з об'єктами транспортної інфраструктури/дорожнього сервісу на перетині вул. Ревуцького та вул. Анни Ахматової у Дарницькому районі" та визнання недійсним інвестиційного договору від 16.07.2014 №050/13/і/142.
Рішенням Господарського суду міста Києва від 08.06.2015, залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 16.11.2015 у справі №910/8955/15, у задоволенні позовних вимог відмовлено повністю.
Не погоджуючись з прийнятими рішеннями, заступник прокурора міста Києва звернувся до Вищого господарського суду України з скаргою, в якій, посилаючись на неправильне застосування норм матеріального та процесуального права, просить постанову Київського апеляційного господарського суду від 16.11.2015 скасувати та прийняти нове рішення про задоволення позову повністю.
Колегія суддів, беручи до уваги межі перегляду справи у касаційній інстанції, обговоривши доводи касаційної скарги, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування попередніми судовими інстанціями норм матеріального та процесуального права при ухваленні зазначених судових рішень, вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
Звертаючись до суду з даним позовом, заступник прокурора міста Києва посилався на те, що умови інвестиційного конкурсу та спірного інвестиційного договору нададуть інвестору в подальшому безперешкодну можливість набути не на конкурентних засадах право користування земельною ділянкою у зв'язку з набуттям права власності на об'єкт нерухомості , тому просив розпорядження №777 від 23.06.2014 та інвестиційний договір "050-13/і/142 від 16.07.2014 визнати недійсними.
Відмовляючи у задоволенні позовних вимог , місцевий господарських суд , з яким погодився також апеляційний господарський суд, зазначив , що прокурором не доведено невідповідності оскаржуваного розпорядження вимогам чинного законодавства та наявності підстав для визнання спірного розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 23.06.2014 №777 незаконним та його скасування, а також не доведено, що інвестиційний договір суперечить вимогам чинного законодавства щодо його форми, змісту, правоздатності та волевиявленню сторін та також не доведено, що внаслідок його укладення порушено права позивача.
Колегія суддів з висновками попередніх судових інстанцій погоджується з огляду на таке.
Згідно з частиною 1 статті 60 Закону України "Про місцеве самоврядування" територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності, зокрема, на нерухоме майно визначене відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності.
Відповідно до частини 5 статті 16 Закону України "Про місцеве самоврядування" від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.
Згідно з частиною 1 статті 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.
Згідно з частиною 1 статті 4 Закону України "Про інвестиційну діяльність " об'єктами інвестиційної діяльності може бути будь-яке майно, в тому числі основні фонди в усіх галузях економіки та об'єкти власності.
Частиною 1 статті 5 Закону України "Про інвестиційну діяльність" передбачено, що суб'єктами (інвесторами і учасниками) інвестиційної діяльності можуть бути громадяни і юридичні особи України та іноземних держав, а також держави.
Згідно зі статтею 9 зазначеного Закону основним правовим документом, який регулює взаємовідносини між суб'єктами інвестиційної діяльності, є договір (угода).
Попередніми судовими інстанціями встановлено, що рішенням Київської міської ради від 24.05.2007 №528/1189 затверджено Положення про порядок проведення інвестиційних конкурсів для будівництва, реконструкції, реставрації тощо об'єктів житлового та нежитлового призначення, незавершеного будівництва, інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва; визначено порядок підготовки, проведення інвестиційного конкурсу, укладення інвестиційних договорів на залучення інвесторів до фінансування будівництва, реконструкції, реставрації тощо об'єктів житлового та нежитлового призначення, у тому числі соціальної інфраструктури міста, об'єктів незавершеного будівництва, станцій метрополітену, підземних переходів, автошляхів, площ та інших об'єктів, на умовах проведення інвестиційного конкурсу. Київська міська державна адміністрація була наділена повноваженнями щодо прийняття розпоряджень про проведення конкурсу та затвердження його результатів (п. 1.5. рішення № 528/1189). П. 1.9 зазначеного рішення встановлено, що організатором конкурсу є Головне управління економіки та інвестицій, якого наділено повноваженнями на укладення інвестиційних договорів з інвесторами Згідно з пунктом 1.5. Положення №528/1189 рішення про проведення конкурсу та про затвердження переможця конкурсу приймає виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) за поданням організатора конкурсу шляхом видання відповідного розпорядження.
Пунктом 3.1. Положення №528/1189 передбачено, що з метою залучення інвестицій до економіки міста набуття права на землю може вирішуватись одним з таких способів: шляхом надання інвестиційно-привабливої земельної ділянки у власність або в оренду переможцеві інвестиційного конкурсу у відповідності до даного Положення (надання земельної ділянки за результатами інвестиційного конкурсу) та шляхом викупу земельної ділянки на загальних підставах (шляхом проведення аукціонів) в порядку, встановленому рішенням Київської міської ради від 19.07.2005 № 810/3385 "Про затвердження Тимчасового порядку набуття права на землю на конкурентних засадах в місті Києві", за умови, що Комісія прийняла рішення про недоцільність проведення інвестиційного конкурсу на такій земельній ділянці (надання земельної ділянки на загальних підставах).
Розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 22.10.2007 №1403 було затверджено склад постійно діючої конкурсної комісії по залученню інвесторів до фінансування будівництва, реконструкції, реставрації тощо об'єктів житлового та нежитлового призначення, незавершеного будівництва, інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва та створено робочу групу для виконання робіт та надання послуг, пов'язаних з організацією та проведенням конкурсів та затверджено її склад.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Всі права захищені.