Головна Сервіси для юристів База рішень" Протокол " Ухвала КАС ВП від 02.08.2018 року у справі №761/22895/17

Ухвала КАС ВП від 02.08.2018 року у справі №761/22895/17

04.06.2020
Автор:
Переглядів : 79

ПОСТАНОВА

Іменем України

31 липня 2018 року

м. Київ

справа №761/22895/17

адміністративне провадження №К/9901/24449/18, К/9901/24449/18

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

головуючого судді Мороз Л.Л.,

суддів: Бучик Ю.А., Гімона М.М., -

розглянувши у порядку попереднього розгляду у касаційній інстанції адміністративну справу № 761/22895/17

за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Київській області (далі - ГУ Нацполіції) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, провадження по якій відкрито

за касаційними скаргами ГУ Нацполіції та представника позивача - адвоката ОСОБА_2

на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 23 жовтня 2017 року, ухвалену у складі колегії суддів: головуючого судді Кучми А.Ю., суддів Аліменка В.О., Безименної Н.В., -

ВСТАНОВИВ:

30 червня 2017 року представник ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просив:

- визнати протиправними та незаконними дії ГУ Нацполіції від 06 серпня 2016 року щодо непризначення та невиплати ОСОБА_1одноразової грошової допомоги в розмірі 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - як інваліду ІІ групи.

- зобов'язати ГУ Нацполіції здійснити виплату одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 відповідно в розмірі 200-кратного прожиткового мінімуму (на день виплати), встановленого законом для працездатних осіб, - як інваліду ІІ групи.

Позов обґрунтовано тим, що право на отримання виплати одноразової грошової допомоги в розмірі 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, - як інваліду ІІ групи, не може бути обмежене, звужене новими законами, а саме, прийняттям Закону України від 02 липня 2015 року № 580-VIII «Про Національну поліцію» (далі - Закон № 580-VIII) та втратою чинності Закону України від 20 грудня 1990 року № 565-XII «Про міліцію» (далі - Закон № 565-XII).

Шевченківський районний суд м. Києва постановою від 28 липня 2017 року відмовив у задоволенні позовних вимог.

Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив із того, що органи національної поліції не є правонаступниками органів внутрішніх справ, тому, станом на час виникнення спірних правовідносин, у позивача були відсутні правові підстави для звернення до ГУ Нацполіції із заявою про отримання одноразової грошової допомоги на умовах, визначених Порядком та умовами призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 850 (далі - Порядок № 850, Постанова № 850 відповідно), оскільки дія цього Порядку не поширюється на Національну поліцію України, яка при вирішенні питання про призначення одноразової грошової допомоги керується Порядком та умовами виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, затверджений наказом МВС від 11 січня 2016 року № 4 (далі - Порядок № 4), за яким звертаються колишні працівники поліції.

Київський апеляційний адміністративний суд постановою від 23 жовтня 2017 року скасував рішення суду першої інстанції, ухвалив нове, яким частково задовольнив позовні вимоги: визнав протиправними дії ГУ Нацполіції щодо не розгляду заяви ОСОБА_1 про призначення та виплату одноразової грошової допомоги в разі настання інвалідності; зобов'язав ГУ Нацполіції розглянути заяву щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 як інваліду ІІ групи захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ (далі - ОВС). В задоволенні решти позовних вимог - відмовив.

Ухвалюючи таке рішення суд апеляційної інстанції керувався, зокрема, тим, що органом, до якого позивач повинен звертатись з заявою (рапортом) про виплату спірної грошової допомоги є саме Національна поліція України, оскільки останнім місцем служби позивача, як поліцейського, є Національна поліція України.

02 та 13 листопада 2017 року ГУ Нацполіції та представник позивача звернулись до Вищого адміністративного суду України із касаційними скаргами, в яких посилаючись на порушення судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, просять скасувати постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 23 жовтня 2017 року.

При цьому ГУ Нацполіції просить залишити в силі постанову Шевченківського районного суду м. Києва від 28 липня 2017 року, а представник позивача - задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Касаційна скарга ГУ Нацполіції мотивована тим, що на момент звернення позивача із заявою про виплату одноразової грошової допомоги до ГУ Нацполіції, ОСОБА_1 просив здійснити йому виплату відповідно до Порядку № 850, який був прийнятий на виконання Закону № 565-XII.

Представник позивача обґрунтовує касаційну скаргу тим, що по теперішній час не здійснено виплату одноразової грошової допомоги ОСОБА_1

Вищий адміністративний суд України ухвалами від 14 та 28 листопада 2017 року відкрив касаційні провадження за касаційними скаргами представника позивача та ГУ Нацполіції відповідно та витребував матеріали справи першою ухвалою.

15 грудня 2017 року розпочав роботу Верховний Суд і набрав чинності Закон України від 03 жовтня 2017 року «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», яким Кодекс адміністративного судочинства України (далі - КАС України) викладено в новій редакції.

Пунктом 4 частини першої розділу VII «Перехідні положення» КАС України касаційні скарги (подання) на судові рішення в адміністративних справах, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного адміністративного суду та розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи (частини третя статті 3 КАС України).

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст