Головна Сервіси для юристів База рішень" Протокол " Ухвала КАС ВП від 30.07.2018 року у справі №348/9/17

Ухвала КАС ВП від 30.07.2018 року у справі №348/9/17

04.06.2020
Автор:
Переглядів : 92

ПОСТАНОВА

Іменем України

31 липня 2018 року

Київ

справа №348/9/17

адміністративне провадження №К/9901/18843/18

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

головуючого - Мороз Л.Л.,

суддів: Бучик А.Ю., Гімона М.М.,

розглянувши у порядку попереднього розгляду у касаційній інстанції адміністративну справу №348/9/17

за позовом ОСОБА_1 до Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, провадження по якій відкрито

за касаційною скаргою Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області на постанову Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області від 27 лютого 2017 року, ухвалену у складі головуючого судді Мужика І.І.., та постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 27 квітня 2017 року, постановлену у складі колегії суддів: головуючого судді Рибачука А.І., суддів Багрія В.М., Старунського Д. М.,

в с т а н о в и в :

У січні 2017 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області, в якому просила визнати неправомірними дії відповідача щодо незарахування їй до трудового стажу періоду роботи продавцем у кооперативі «Дари природи» з 2 січня 1989 року по 25 квітня 2000 року, зобов'язати відповідача зарахувати їй вказаний період роботи до трудового стажу, провести перерахунок (нарахувати, виплатити недоплачені суми) пенсії з 25 вересня 2014 року.

Постановою Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області від 27 лютого 2017 року позов задоволено частково. Визнано неправомірними дії відповідача щодо незарахування ОСОБА_1 до трудового стажу періоду роботи продавцем у кооперативі «Дари природи» з 2 січня 1989 року по 25 квітня 2000 року, зобов'язано Управління зарахувати їй до трудового стажу вказаний період роботи та з 28 травня 2016 року провести перерахунок пенсії (нарахувати, виплатити недоплачені суми пенсії) та виплачувати таку пенсію в подальшому згідно з проведеним перерахунком. В решті позову відмовлено.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 27 квітня 2017 року скасовано постанову суду першої інстанції та ухвалено нове рішення, яким позов задоволено частково.

Визнано неправомірними дії Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо незарахування до трудового стажу ОСОБА_1 періоду її роботи продавцем у кооперативі «Дари природи» з 2 січня 1989 року по 25 квітня 2000 року.

Зобов'язано Надвірнянське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області зарахувати вказаний період роботи до її трудового стажу та провести перерахунок і виплату пенсії з врахуванням періоду її роботи продавцем у кооперативі «Дари природи», починаючи з 5 липня 2016 року.

Позовні вимоги за період з 25 вересня 2014 року по 4 липня 2016 року залишено без розгляду.

В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Суди встановили, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Надвірнянському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Івано-Франківської області та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України від 9 липня 2003 року №1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-IV) з вересня 2014 року.

У листопаді 2016 року позивач звернулась до відповідача із заявою про зарахування до стажу роботи період її роботи в кооперативі «Дари природи» з 2 січня 1989 року по 25 квітня 2000 року.

Листом від 28.11.2016 №331/А-15 Управління повідомило про відсутність підстав для включення вказаного періоду роботи до загального стажу з тих підстав, що в трудовій книжці не зазначено документа на підставі якого її звільнено з роботи. Крім цього, у вказаному листі зазначено, що провести звірку про підтвердження стажу її роботи немає можливості, у зв'язку з відсутністю інформації про місцезнаходження кооперативу «Дари природи», у якому працювала позивач.

Задовольняючи частково позов, апеляційний суд дійшов висновку про те, що наданими позивачем документами підтверджується стаж роботи позивача у кооперативі «Дари природи», а відсутність у трудовій книжці номера наказу про звільнення позивача з роботи не може бути підставою для неврахування відповідного періоду роботи для обрахунку стажу при призначенні пенсії.

Не погоджуючись з вказаним судовим рішенням, Надвірнянське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області подало касаційну скаргу, у якій просить скасувати постанову апеляційного суду та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог в повному обсязі. В обґрунтування своїх вимог заявник посилається на неправильне застосування судами норм матеріального та порушення норм процесуального права.

Заперечення на касаційну скаргу не надходили.

Суд, перевіривши доводи касаційної скарги, виходячи з меж касаційного перегляду, визначених статтею 341 Кодексу адміністративного судочинства України, виходить з такого правового регулювання.

Частиною першою статті 24 Закону № 1058-IV встановлено, що страховий стаж - це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Відповідно до частини четвертої статті 24 Закону №1058-IV періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

За приписами статті 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст