Головна Блог Аналітична стаття Статті Огляд судової практики щодо булінгу

Огляд судової практики щодо булінгу

22.11.2021
Переглядів : 6391

За період дії закону, на сьогоднішній день до відповідальності за булінг судами України було ухвалено тисячі рішень. Що таке булінг можна знайти у статті за посиланням https://protocol.ua/ua/shcho_take_buling_i_yaka_vidpovidaltnist_peredbachena_za_yogo_vchinennya/

Майже усі рішення були прийняті при розгляді справ про адміністративні правопорушення.

Пропоную короткий огляд судових рішень. Свої міркування та висновки містяться у кінці статті.

Справи про адміністративні правопорушення.

Аналізом судових рішень проведених за допомогою автоматизованої системи встановлено, що станом на 18.11.2021 року судами прийнято 1426 рішень про притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу, 41 – у виді громадських робіт, у 942 випадках винній особі внесено попередження.

Не менше разів суди дозволили не притягувати винних осіб до відповідальності. Причини цього полягають у низькій якості протоколів про адміністративні правопорушення, що дає можливість адвокату розбити протокол в пух і прах.

Так, у 432 випадках судами звільнено винну особу від адміністративної відповідальності, у 714 випадках провадження припинено у зв’язку із закінченням строку притягнення, у 664 випадках провадження припинено у зв’язку з відсутністю складу правопорушення, у 455 випадках справа повернена на доопрацювання.

Понад 1000 протоколів «зависли» у судах.

Великий інтерес становить статистика притягнення до адміністративної відповідальності керівників закладів освіти за неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу. Можливо це повязано з недостатньою роботою з виявлення фактів з боку поліції та освітнього омбудсмена.

Всього судами прийнято рішення у 17 справах, з яких лише у 4 керівників закладів притягнуто до адміністративної відповідальності.

Цивільне судочинство

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст