Головна Блог Аналітична стаття Статті Насильство чи ні, ось у чому питання

Насильство чи ні, ось у чому питання

19.04.2023
Переглядів : 965

Що є «домашнє насильство» згідно із законом?

Домашнє насильство це протиправні дія або бездіяльність (а також погрози їх вчинення) у формі фізичного, сексуального, психологічного, економічного насильства, що вчиняються у визначеному колі осіб, незалежно від місця їх проживання.

(Організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству визначені Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Цей Закон також визначає основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, спрямовані на захист прав та інтересів постраждалих осіб).

За частиною 1, статті 21, Закону України про “Про запобігання та протидію домашньому насильству”

Постраждала особа має право на:

  1. дієвий, ефективний та невідкладний захист в усіх випадках домашнього насильства, недопущення повторних випадків домашнього насильства;
  2. звернення особисто, або через свого представника до суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству;
  3. отримання повної та вичерпної інформації від суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, про свої права і соціальні послуги, медичну, соціальну, психологічну допомогу, якими вона може скористатися;
  4. безоплатне отримання соціальних послуг, медичної, соціальної та психологічної допомоги відповідно до її потреб;

Але…

Візьмемо до розгляду базову ситуацію. Жертва домашнього насильства звертається до Національної поліції, тому що це найбільш розповсюджений крок, адже не кожна людина знає про існування спеціальних служб. Та й часто, жертва з великим острахом іде навіть у поліцію.

Користуйтеся консультацією: Чи дають щось профілактичні роботи з кривдником, який вчинив домашнє насильство

Поліція з народом? Так. Але з яким?

Поліція має ставитися до заявника про домашнє насильство з повагою, серйозністю, та негайно реагувати на його звернення.

Першим кроком повинно бути забезпечення безпеки заявника та його близьких, а також допомога в наданні медичної допомоги та правової підтримки.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст