Головна Блог Аналітична стаття Статті На що аграрию варто звернути увагу, щоб не втратити право на аренду угідь?

На що аграрию варто звернути увагу, щоб не втратити право на аренду угідь?

23.04.2018
Автор:
Переглядів : 2158

Сегодня, как и в прошлые годы, остаются актуальными судебные споры, возникающие из земельных правоотношений, в частности касающиеся вопросов аренды. Верховный Суд уже рассмотрел ряд дел и сформировал определенные правовые выводы. Поэтому предлагаем рассмотреть некоторые моменты, на которые необходимо обратить внимание аграрию, чтобы не потерять право на аренду земельного участка.

Повноваження власника

Ще під час укладення договору дуже важливо

перевірити, чи дійсно особа, яка передає землю в оренду, є власником цієї ділянки або наділена повноваженнями здійснювати такий правочин.

Як би це не звучало дивно, однак і досі трапляються випадки, коли після укладення договору виявляється, що власник ділянки насправді його не підписував. Зрозуміло, що протягом років оренди ця обставина може нікого й не турбувати. Та коли з’являється інший можливий орендар, який пропонує вищу ціну, то неодмінно виникає спір щодо визнання договору оренди недійсним. Зокрема, з підстав його укладання начебто без волі орендодавця.

Одним із варіантів мінімізації подібних ризиків може бути нотаріальне посвідчення договору. Адже тоді саме нотаріус перевірить повноваження орендодавця та підтвердить його волевиявлення щодо здійснення правочину.

Три істотні умови

Договір обов’язково повинен містити всі істотні умови. Згідно зі ст.15 закону «Про оренду землі» від 6.10.98 №161-XIV такими є:

об’єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір ділянки);

строк дії договору;

орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення й перегляду та відповідальності за несплату.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст