Головна Блог Аналітична стаття Статті На що суд звертає увагу при зменшенні та відмові у відшкодуванні витрат на правничу допомогу?

На що суд звертає увагу при зменшенні та відмові у відшкодуванні витрат на правничу допомогу?

24.04.2023
Переглядів : 2605

Чи можуть бути відшкодовані витрати на представництво інтересів особи в суді, якщо ці інтереси представляв не адвокат, а ФОП з дипломом юриста? І якими мають бути докази на підтвердження заявленого розміру витрат на правничу допомогу? (Джерело: ЗіБ)

Читайте статтю: Нова судова практика стосовно відшкодування витрат на правничу допомогу

Примірка за розміром

Про відшкодування витрат на професійну правничу допомогу крізь призму судової практики розповіли у Вищій школі адвокатури.

Адвокат Тетяна Рабко розпочала вебінар із визначення поняття судових витрат, яке міститься в п.1 постанови пленуму Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» від 17.10.2014 №10.

Судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов’язаних з розглядом справи. До останніх належать зокрема витрати на професійну правничу допомогу. В свою чергу такими витратами є гонорар адвоката.

Читайте статтю: Гонорар успіху адвоката: нюанси погодження та проблеми стягнення

Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.

Судова практика наразі сформувала широкий перелік доказів, які можуть підтвердити заявлений розмір витрат на правничу допомогу. Такими доказами можуть бути:

договір про надання правової допомоги та додаткові угоди до нього;

акт приймання-передачі наданих послуг;

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст