Как с этим бороться, если банк одновременно взыскивает долг по надписи и подал в суд иск про обращение взыскания на ипотечное имущество?
Порядок действий читай далее, также показываю как в такой ситуации я достиг двух побед по двум судебным делам моего клиента, который обратился на стадии исполнительного производства и выставлении ипотечной квартиры на торги арестованного имущества “СЕТАМ”.
Исполнительное было открыто на основании исполнительной надписи нотариуса, я подал в суд заявление про обеспечение иска и тем самым временно остановил торги. Далее уже подал иск о признании исполнительной надписи нотариуса такой, что не подлежит исполнению. Суд иск принял к рассмотрению. Банк увидел, что квартиру уже на СЕТАМ не продать, да и вообще квартира от банка уходит, ПриватБанк подал уже новый отдельный иск к должнику об обращении взыскания на предмет ипотеки, чтоб суд принял решение, и дал добро погасить долг путём принудительной продажи квартиры в счёт погашения долга.
Поэтому одновременно шло два судебных процесса, главное юридически контролировать их, как итог для начала суд отменил исполнительную надпись нотариуса, при этом банк согласился с решением и даже апелляцию не подал.
Основания для отмены надписи суд указал следующие:
“Як убачається з матеріалів справи, відповідачем на адресу ОСОБА_1 було направлено повідомлення про порушення основного зобов`язання з попередженням, що у випадку невиконання зобов`язання буде розпочато процедуру звернення стягнення на предмет іпотеки.
Водночас матеріали справи не містять належних доказів вручення позивачу вищезазначеного повідомлення відповідно до статті 35 Закону України «Про іпотеку», пункту 2 Глави 16 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій.
Відповідачем не доведено належними та допустимими доказами повідомлення позивача як іпотекодавця про необхідність усунення порушень договору, а, відтак, і виконання вимог вищеназваного Порядку та договору іпотеки.
Доводи банку про вручення позивачу письмової вимоги про необхідність усунення порушень за кредитним договором не підтверджені належними та об`єктивними доказами. Даних про те, що іпотекодавець не отримала повідомлення банку з власної вини також відсутні.
Зазначене свідчить про порушення законодавчої вимоги щодо належного повідомлення іпотекодавця, що само по собі є підставою для визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню.
Крім того, суд вважає, що в даному випадку, звернувши стягнення в рахунок погашення боргу за період з 21.05.2008 року по 11.10.2018 року, в тому числі в іноземній валюті пені та штрафу, які по суті нараховані за одне й те саме порушення, приватний нотаріус не переконалася у безспірності заборгованості боржника.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.