Головна Блог Аналітична стаття Legal Tech Криптовалюта: легалізація, ризики, перспективи!

Криптовалюта: легалізація, ризики, перспективи!

30.07.2018
Переглядів : 3911

Дехто називає КРИПТОВАЛЮТУ цифровим аналогом ЗОЛОТА, пророкує їй світове господарювання у сфері розрахункових операцій та ЗМІНУ долара США в якості міжнародного платіжного засобу, дехто її критикує та вважає тимчасовим явищем, «фінансовою пірамідою» та «мильною бульбашкою»!

В даному пості я хочу поділитися своїми думками щодо «віртуальних грошей» та розповісти, що таке криптовалюта та як вона використовується в світі? Які Україна хоче прийняти Закони про криптовалюту? Чому легалізація криптовалюти в світі так повільно просувається? Які перспективи та ризики несуть власники «цифрових грошей»?

«ПОНЯТТЯ КРИПТОВАЛЮТИ». У зв’язку з тим, що в Україні криптовалюта НЕ легалізована – офіційного терміну її НЕ ІСНУЄ. Особисто я розумію її як комп’ютерну програму (шифрувальний код) за допомогою якої можливий обміну віртуальним фінансовим активом БЕЗПОСЕРЕДНЬО між двома суб’єктами (фізичними або юридичними особами) БЕЗ втручання третіх осіб (банку, держави). Одиницею криптовалюти є монета (англ. – «coin»).

Bitcoin – це перша криптовалюта та глобальний, недержавний, нерегульований фінансовий актив, який цілодобово працює протягом майже 10 років.

«ДИВОВИЖНО, АЛЕ ФАКТ». Україна перша в світі держава, яка застосувала технологію «блокчейн» (на якій також працює Bitcoin) у сфері державного управління - «Система електронних торгів арештованим майном «СЕТАМ». Більше того, Україна планує перевести на блокчейн систему «Державні реєстри нерухомого майна та земельного кадастру», а також створити на її основі платформу для реалізації майна банків-банкрутів. Втілювати в життя такі амбітні плани буде американська компанія BitFury.

При цьому, Україна входить в топ-10 країн світу за кількістю користувачів криптовалюти, а щоденні обсяги торгів нею з використання гривні досягають еквівалента в 1,9 млн. доларів США.

«КРИПТОВАЛЮТА І СВІТ». Популярність операцій за допомогою криптовалюти зростає з кожним днем. Нею торгують на світових біржах, нею можливо розраховуватись за товари та послуги в будь-якій точці нашої планети.

Наприклад, компанія Stephen James BMW Group, яка має п’ять дилерських компаній в Британії з продажу елітних автівок вже приймає оплату за новенькі авто BMW люкс класу біткоїнами. Одніє з найдорожчих придбань за біткоїни є купівля маєтку в Майамі (Флорида, США) за 6 мільйонів доларів у біткоїнах.

Мешканці Коста-Ріки можуть отримувати частину зарплати у криптовалюті, а влада Ірану розробляє власну криптовалюту, з метою обійти нові санкції США.

Однак якщо говорити про ЗОКОНОДАВЧЕ регулювання криптовалюти в світі, то на даний час більшість держав світу НЕ визнають криптовалюту платіжним засобом, валютою, майновим активом, віртуальним товаром та ін., а її обіг НЕ МАЄ правового врегулювання. Деякі держави світу взагалі заборонили використання криптовалюти (Китай, Індонезія, Тайланд, Ісландія, Ліван та ін.)

Серед держав, які ЛЕГАЛІЗУВАЛИ криптовалюту необхідно виділити Японію, у якій криптовалюта хоч і НЕ МАЄ СТАТУСУ валюти, ОДНАК визнана ПЛАТІЖНИМ ЗАСОБОМ (а це вже великий крок вперед), а біржі, які нею торгують зобов’язані отримати ліцензію та бути абсолютно прозорими, розкривши інформацію про своїх власників та кінцевих бенефіціарних власників. При цьому, японці за отриманий прибуток від операцій з криптовалютою сплачують ПОДАТОК на прибуток.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст