Головна Блог Аналітична стаття Дайджести Глобальна проблема: реформа системи примусового виконання судових рішень

Глобальна проблема: реформа системи примусового виконання судових рішень

07.09.2015
Автор: Соля
Переглядів : 2677

Повномасштабне запровадження реформи системи примусового виконання рішень розпочнеться одразу після ухвалення Парламентом відповідного пакету законопроектів, що вже внесені до Верховної Ради.

Про це сьогодні в ході семінару, присвяченого реформуванню системи примусового виконання рішень в Україні, який пройшов у Києво-Могилянській академії, повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Ці законопроекти були внесені Президентом країни як невідкладні. Тому, маю надію, що парламент розгляне їх у максимально короткі терміни. Якщо сьогодні вони будуть схвалені в 1 читанні, депутати отримають 14 днів для внесення пропозицій та поправок. Думаю, що в жовтні цей пакет законів буде прийнятий в цілому», - зазначив очільник Мін’юсту.

За його словами, прийняття розробленого Мін’юстом спільно з представниками наукового середовища, громадськості, народних депутатів та адміністрації Президента пакету законів забезпечить реалізацію нових підходів у діяльності органів примусового виконання рішень.

«Нова філософія виконання судових рішень і новий підхід з уведенням системи приватного виконання, спрощенням процедур і доступу до виконання судових рішень для українців, запровадженням мотивації для осіб, які виконують ці рішення, дасть можливість виконати основне завдання – ефективне виконання державою своїх обов’язків перед людьми. Одним із таких обов’язків є забезпечення доступності до правосуддя і забезпечення невідворотності виконання судового рішення», - наголосив Міністр юстиції.

Він також поінформував присутніх, що більшість новацій, які прописані у вищезгаданих законах були запроваджені у вигляді пілотного проекту та продемонстрували свою ефективність.

«У 3 регіонах ми запровадили систему, де автоматизовано розподіляються провадження між виконавцями, де встановлено реальну винагороду за виконання судового рішення, де виконання провадження проходить без порушення законодавства. За таких умов виконавець не зацікавлений в тому, щоб його дії оскаржувалися, адже він не отримає винагороду. За статистикою за 6 місяців у цих регіонах виконали річний план виконавчого збору», - сказав Павло Петренко.

За словами заступника Глави Адміністрації Президента Олексія Філатова, система виконання судових рішень потребує кардинального реформування. Коментуючи запровадження інституту приватних виконавців, Олексій Філатов наголошує, що «держава має здійснювати нагляд за якістю та відповідністю їх діяльності закону. Мають бути забезпечені жорсткі умови ліцензування, перевірки та підтвердження професіоналізму приватних виконавців, а також ефективна система відповідальності за зловживання».

Окрім того, пан Філатов зауважив, що нагляд за діяльністю приватних і державних виконавців має здійснювати той суд, який ухвалив рішення.

При цьому він зазначив, що судова реформа не буде ефективною, якщо не буде забезпечено ефективне виконання судових рішень.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст