Головна Блог Новини Електроний апостиль мінюст запроваджує вже сьогодні!

Електроний апостиль мінюст запроваджує вже сьогодні!

28.10.2015
Автор:
Переглядів : 1977

Кабінет Міністрів України в ході засідання підтримав ініціативу Мін'юсту, яка забезпечить запуск в Україні системи електронного апостиля. Про це сьогодні під час засідання Уряду повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Ми запроваджуємо на підставі рішення Уряду новий прогресивний сервіс - електронний апостиль. Це відповідне посвідчення документів некомерційного характеру, які українці отримують в органах юстиції для того, щоб подати їх в відповідні компетентні органи за кордон. Йдеться про договори купівлі-продажу, які посвідчуються нотаріально, рішення судів, свідоцтва про народження та інші документи», - зазначив очільник Мін’юсту.

За його словами, раніше 120 тис громадян, які щороку зверталися за цією послугою до Міністерства юстиції, мали 4 рази звернутися до органів юстиції ‑ подати документи до головного управління юстиції у своєму регіоні, далі управління направляло документи до Києва в Міністерство юстиції. І тільки в Мін'юсті українці з усіх регіонів могли отримати цей документ. Дана система створювала плодюче підґрунтя для бюрократії, черг і побутової корупції.

Згадайте новину: Реєстри речових прав продовжують відкриватись

Всі ці дані будуть найближчим часом розміщені на Національному порталі відкритих даних data.gov.ua.

«Україна приєднається до електронного сервісу, суть якого в тому, що громадяни за місцем проживання в будь-якому органі РАЦСу зможуть подати документи для посвідчення їх електронним апостилем. Ці документи опрацьовуватимуться електронною системою, на них накладатиметься електронний апостиль, і цей документ протягом 24 годин людина може роздрукувати з сайту, або отримати його в тому самому РАЦСі. Не потрібно їхати до Києва, не потрібно стояти в чергах», - наголосив Міністр юстиції.

При цьому, уповноважені представники країни, до якої подаються документи, які потребують посвідчення апостилем, через реєстр зможуть перевірити автентичність апостилю і оригінальність документу.

За його словами, нині до цієї системи вже під'єднані 23 країни, серед яких США, Великобританія, Австрія,Бельгія, Болгарія, Латвія, Грузія, Молдова та інші.

«Ми входимо в передову 20 країн, які застосовують електронний апостиль у транскордонних операціях. Після публікації постанови протягом 2 тижнів новація працюватиме в тестовому режимі. А потім перейде в постійне використання», - резюмував Павло Петренко.

Згадайте новину: Уряд запроваджує Національний портал відкритих даних. Прийнято постанову про відкриті дані.

Довідково. Апостиль - спеціальний штамп, який, відповідно до Гаазької конвенції 1961 р., ставиться на офіційних документах, що надходять від держав - учасниць Конвенції.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст