Зміст:
Добросусідство полягає в тому, що власники та землекористувачі земельних ділянок мають обирати такі способи використання земельних ділянок відповідно до їхнього цільового призначення, за яких власникам, землекористувачам сусідніх земельних ділянок завдається менше незручностей (ч.1 ст. 103 ЗКУ).
Такими незручностями можуть бути затінення від будинків або інших споруд, дерев та чагарників, задимлення внаслідок спалювання відходів, неприємні запахи, що виникають внаслідок господарської чи іншої діяльності, шумове забруднення тощо.
Передумовою існування добросусідських відносин між власниками суміжних земельних ділянок та запобігання можливим конфліктам між ними є чітке визначення меж земельних ділянок. Це досягається за допомогою законодавчого встановленого обов'язку власника сусідньої земельної ділянки сприяти своєму сусідові у встановленні чітких кордонів, а також відновленню межових знаків, коли вони зникли, перемістилися чи стали невиразними (стаття 106 ЗКУ).
Якщо відсутні межові знаки між сусідніми земельними ділянками та не відомо, де проходить межа, основою для її відновлення є дані земельно-кадастрової документації (стаття 107 ЗКУ).
У разі, коли сусідні земельні ділянки відокремлені рослинною смугою, стежкою, канавою, каналом, стіною, парканом або іншою спорудою, то власники цих ділянок мають право на їхнє спільне використання, якщо зовнішні ознаки не вказують на те, що споруда належить лише одному із сусідів. Власники сусідніх земельних ділянок можуть користуватися межовими спорудами спільно за домовленістю між ними (ст. 108 ЗКУ).
Користуйтесь консультацією: Як себе поводити, якщо сусід поставив свій паркан на вашій ділянці
Якщо власник/користувач земельної ділянки хоче переконатися в тому, що кордон не порушено, слід звернутися до землевпорядної фірми та провести виміри ділянки. Землевпорядна організація виїжджає на ділянку та проводить роботи з уточнення меж земельної ділянки, проводячи при цьому кадастрову зйомку. Якщо кордон загальний, то, відповідно, проводиться уточнення кордонів та суміжної земельної ділянки. Виконуються виміри за фактом, що є в натурі, а потім план земельної ділянки, що вийшов, зіставляється з документом на землю. Далі землевпорядник може повідомити Вам – чи є можливі накладки чи неточності з межами чи ні. В ідеалі, межа суміжної земельної ділянки має дотикатися до Вашої, але здебільшого це рідкісні випадки. Все з причини переходу свого часу до єдиної державної системи координат. У таких випадках відбуваються зміщення, і земельні ділянки накладаються одна на одну.
У разі проникнення коріння та гілок дерев з однієї земельної ділянки на іншу, сусіди мають право відрізати коріння дерев та кущів, які проникають на їхню ділянку, якщо це заважає використовувати її за цільовим призначенням.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.