Главная Блог Аналитические статьи Статьи Звернення стягнення на грошові кошти, які належать особі, яка має заборгованість перед боржником

Звернення стягнення на грошові кошти, які належать особі, яка має заборгованість перед боржником

25.04.2019
Просмотров : 5404

15 грудня цього року вступив в силу Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), Цивільного процесуального кодексу України (далі – ГПК України), Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017 № 2147-VIII.

Статтею 440 ЦПК України та статтею 336 ГПК України введено нову процедуру звернення стягнення на грошові кошти, які належать особі, яка має заборгованість перед боржником, яка покликана сприяти стягненню присуджених грошових коштів.

Відтепер Стягувач або державний/приватний виконавець в разі не достатності майна може звернутися з заявою про звернення стягнення на грошові кошти, які належать особі, яка має заборгованість перед боржником. Однак, законом встановленні деякі обмеження щодо строку звернення з такою заявою, які слід врахувати при поданні.

Заява Стягувачем подається до суду, що розглядав справу як суд першої інстанції.

Суд розглядає заяву про звернення стягнення на грошові кошти, що належать особі, яка має заборгованість перед боржником, в судовому засіданні з викликом такої особи

З метою забезпечення виконання майбутнього рішення суду останній за заявою Стягувача може накласти арешт на грошові кошти, які перебувають на рахунках (вкладах) чи на зберіганні у банках, інших фінансових установах і належать особі, яка має заборгованість перед боржником.

Умовою для такого забезпечення є наявність судового рішення або відсутність заперень існування боргу особи, яка має заборгованість перед боржником.

Таким чином, законодавець обмежив перелік майна на яке може бути накладений арешт, а саме не можливість накласти арешт на майно, майнові права, цінні папери тощо.

Одночасно, суд вирішує питання про зустрічне забезпечення та про заборону такій особі вчиняти дії щодо погашення заборгованості перед боржником та (або) зупиняє виконання судового рішення, згідно з яким з такої особи на користь боржника стягуються грошові кошти в межах загальної суми стягнення, до закінчення розгляду питання про звернення стягнення на грошові кошти.

Отже, при якісній та всебічній роботі Адвоката є можливість уникнення «виведення» наявних грошових коштів з рахунку особи, яка має заборгованість перед боржником.

Задовольняючи відповідну заяву Боржника суд поставляє ухвалу та одночасно визнає виконавчий документ, за яким боржник виступає стягувачем, таким, що не підлягає виконанню в розмірі стягнутої суми.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст