25.04.2019 | Автор: Єфремов Вадим
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Звернення стягнення на грошові кошти, які належать особі, яка має заборгованість перед боржником

15 грудня цього року вступив в силу Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), Цивільного процесуального кодексу України (далі – ГПК України), Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017 № 2147-VIII.

Статтею 440 ЦПК України та статтею 336 ГПК України введено нову процедуру звернення стягнення на грошові кошти, які належать особі, яка має заборгованість перед боржником, яка покликана сприяти стягненню присуджених грошових коштів.

Відтепер Стягувач або державний/приватний виконавець в разі не достатності майна може звернутися з заявою про звернення стягнення на грошові кошти, які належать особі, яка має заборгованість перед боржником. Однак, законом встановленні деякі обмеження  щодо строку звернення з такою заявою, які слід врахувати при поданні.

Заява Стягувачем подається до суду, що розглядав справу як суд першої інстанції.

Суд розглядає заяву про звернення стягнення на грошові кошти, що належать особі, яка має заборгованість перед боржником, в судовому засіданні з викликом такої особи

З метою забезпечення виконання майбутнього рішення суду останній за заявою Стягувача може накласти арешт на грошові кошти, які перебувають на рахунках (вкладах) чи на зберіганні у банках, інших фінансових установах і належать особі, яка має заборгованість перед боржником.

Умовою для такого забезпечення є наявність судового рішення або відсутність заперень існування боргу особи, яка має заборгованість перед боржником.

Таким чином, законодавець обмежив перелік майна на яке може бути накладений арешт, а саме не можливість накласти арешт на майно, майнові права, цінні папери тощо.

Одночасно, суд вирішує питання про зустрічне забезпечення та про заборону такій особі вчиняти дії щодо погашення заборгованості перед боржником та (або) зупиняє виконання судового рішення, згідно з яким з такої особи на користь боржника стягуються грошові кошти в межах загальної суми стягнення, до закінчення розгляду питання про звернення стягнення на грошові кошти.

Отже, при якісній та всебічній роботі Адвоката є можливість уникнення «виведення» наявних грошових коштів з рахунку особи, яка має заборгованість перед боржником.

Задовольняючи відповідну заяву Боржника суд поставляє ухвалу та одночасно визнає виконавчий документ, за яким боржник виступає стягувачем, таким, що не підлягає виконанню в розмірі стягнутої суми.

Конституція України встановлює, що судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов’язковими до виконання на всій території України. Ці положення також відображені у статтях 1, 11 Закону України «Про судоустрій України», із уточненням по колу осіб, а саме: судові рішення, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами, об’єднаннями громадян та іншими організаціями, громадянами та юридичними особами на всій території України.

Пунктом 1 статті 6 Конвенції кожному гарантовано право на звернення до суду з позовом стосовно його прав та обов’язків цивільного характеру. У справі «Горнсбі проти Греції» суд зазначив, що виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватись як складова частина судового розгляду. Здійснення права на звернення до суду з позовом стосовно його прав та обов’язків цивільного характеру було б ілюзорним, якби внутрішня правова система допускала, щоб остаточне судове рішення, яке має обов’язкову силу, не виконувалося б на шкоду однієї зі сторін. Крім того, невиконання рішення є втручанням у право на мирне володіння майном, гарантоване ст. 1 Першого протоколу до Конвенції.

Навіть на жорсткіший судовий процес або процедура примусового стягнення боргу не дає гарантії отримання належних Вам грошових коштів, однак використання всіх механізмів наданих Вам законом збільшує такі шанси кратно.

З повагою,

Керуючий партнер Адвокатського об'єднання

"Єфремов і Донець"

адвокат Єфремов Вадим Валерійович

vadymefremov@gmail.com

тел. +38 (097) 063-17-17

1350
Просмотров
0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення