Навряд чи багато українців знають про назву ст.322 Цивільного кодексу України. А називається вона «Тягар утримання майна». Погодьтеся, дуже «яскрава» назва, як для норми закону.
Відповідно до неї власник зобов’язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором. Тобто власність зобов’язує. І це при тому, що в суспільстві існує стереотип про те, що мати щось у власності – це лише права і жодного обов’язку, лише плюси і жодного мінуса.
Одним із таких мінусів є й необхідність перейматися тим, щоб поки власник утримує своє майно, хтось інший це майно не привласнив собі у нечесний спосіб. І якщо раніше формальний захист права власності покладався на папери: свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, дарування, акт…, то сьогодні до того усього ще й додалися віртуальні способи фіксування майна за його власником: різноманітні реєстри, які існують на носіях електронної інформації, десь у віртуальному світі.
Якщо раніше підроблений папір на будинок не знищував існування оригіналу і міг бути досить просто спростований шляхом встановлення факту його підробки, то на сьогодні електронні реєстри прав власності на майно ще в процесі напрацювання реальних шляхів захисту прав власників.
Мабуть саме таким розмірковуванням й переймався законодавець, приймаючи Закон під назвою «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності».
Зміни внесені до двох кодексів і чотирьох законів, а саме до:
Адміністративні правопорушення
Підвищено адміністративну відповідальність за порушення встановлених законом строків проведення державної реєстрації юридичної особи, ФОП…(ст.16611 КУпАП), а також за порушення порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (ст.16623 КУпАП) у цілому до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000 грн).
Цивільні правовідносини
У цивільному кодексі України змін зазнала ст.116, відповідно до якої договір відчуження майна, предметом якого є частка (її частина) у статутному (складеному) капіталі товариства, має укладатися у письмовій формі.
Нотаріат
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.