Всі весілля схожі один на одного, але всі розлучення цікаві по-своєму. Вілл Роджерс
З цією думкою цілком погоджуюсь, і дійсно кожне розлучення має свої особливості. Деякі пари, питання з розлученням вирішують мирно, врегульовують у добровільну порядку проживання та утримання дітей, поділ майна та інші питання. Водночас існує велика кількість майбутніх колишніх, які приймають рішення влаштувати один одному тривалі судові баталії та закінчити відносини так, щоб пам’ятати про них все життя.
Станом на серпень 2023 року в Україні зареєстровано 10 139 випадків розірвання шлюбу, що на третину більше, ніж за відповідний період минулого року. Можна багато говорити про те, що війна стала своєрідним каталізатором збільшення кількості розлучень, оскільки багатьом сім'ям довелося тривалий час проживати окремо, також не забуваємо, війна позначилась на емоційному та фінансовому стані багатьох людей, що вплинуло на їх сімейні взаємовідносини. Проте я все ж таки дотримуюсь думки, що людина сама вирішує, обрати шлюб чи розлучення, і які б катаклізми не стали на шляху ваших відносин, якщо ви оберете їх зберегти — ви їх збережете.
Але все ж таки тема даної статті «Юридичний лабіринт розлучення», тому далі ми поговоримо про те, як пройти цей лабіринт швидко та безболісно.
Шляхи розірвання шлюбу
Варто зазначити, що воєнний стан не спростив процедуру розірвання шлюбу. Наразі чинне законодавство України передбачає, що розірвання шлюбу може бути здійснено наступним чином:
якщо подружжя перебуває в Україні, не має спільних дітей і мають спільний намір розлучитися, вони можуть звернутися зі спільною заявою до органу РАЦС за місцем проживання одного з подружжя;
якщо подружжя перебуває в Україні, має спільних дітей і намір розлучитися, вони можуть розлучитися шляхом подання спільної заяви про розлучення, яка буде розглядатися в рамках окремого провадження за місцем реєстрації заявника;
якщо подружжя перебуває в Україні, має спільних дітей, та одна із сторін заперечує проти розлучення, інша сторона може звернутися до суду за місцем реєстрації другої сторони з позовною заявою про розірвання шлюбу.
Якщо ж подружжя прийняло рішення розлучитися, не має спільних неповнолітніх дітей, але проживає в іншій країні, в такому разі розлучити таку пару може найближча консульська установа України. Але за наявності дітей або ж якщо інша сторона заперечує проти розірвання шлюбу, єдиний варіант розлучитися — в судовому порядку на території України.
Розлучення за взаємною згодою сторін
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.