Главная Блог Аналитические статьи Статьи Як використовувати аналіз соцмереж для захисту прав та інтересів у суді

Як використовувати аналіз соцмереж для захисту прав та інтересів у суді

03.11.2021
Просмотров : 4196

Дисципліна OSINT займається пошуком і аналізом інформації, яка була отримана з відкритих джерел. Одним із таких джерел є соцмережі, про які поговоримо сьогодні.

Пости, коментарі і фото користувачів - цифрові докази, які здатні вплинути на судовий процес. Наприклад, учасник ДТП заявив про травми і переломи, а у соцмережах повідомив рідним: “Я потрапив у ДТП, але зі мною все гаразд!” Або позивач у справі про відповідальність за неякісні ліки повідомив, що не вживав алкоголь, а фото корпоратива, опубліковані в Instagram, вказують на протилежне.

Контент, отриманий у соцмережах, також дозволяє скласти профайл людини. Фото поряд із автомобілями і всередині дома визначають фінансову спроможність, а списки друзів і відвіданих заходів підтверджують партнерські зв'язки.

Інформація про людину, яку можна знайти у соцмережах, включає:

1) Оригінальний контент: зображення, відео, підписи і коментарі до них

2) Метадані зображення або відео: геолокація, дата і час, теги

3) Біографічні відомості: освіта, професійна кар'єра, участь у конференціях, дипломи і сертифікати

4) Контактні дані: e-mail, телефон, адреса, username для пошуку акаунтів в інших соцмережах

5) Зв'язки: список друзів і родичів, контакти і рекомендації бізнес-партнерів

Можливість знайти таку інформацію залежить від налаштувань конфіденційності, встановлених користувачем у соцмережах. Наприклад, неможливо побачити пости користувача на Facebook, якщо він обрав аудиторію «Тільки я» або обмежив доступ тільки для друзів. В останньому випадку ми будемо напрошуватись до нього у друзі.

Пошук і моніторинг контенту

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст