НАУКОВИЙ ВИСНОВОК
щодо впливу виконавчого напису на перебіг позовної давності у зобов’язаннях з визначеним строком виконання
(справа № 554/9126/20)
І. Зміст запиту від 09.11.2022 № 403/0/26
Для наукового висновку щодо тлумачення та застосування норм права відповідно до п. п. 3.1., 3.2., 3.3. Положення про Науково-консультативну раду при Верховному Суді, затвердженого постановою Пленуму Верховного Суду № 1 від 02.02.2018, щодо перебігу позовної давності при вчиненні нотаріусом виконавчого напису, а також визнанні його таким, що не підлягає виконанню поставлені наступні запитання:
ІІ. Нормативно-правові акти, документи та джерела, використані при проведенні науково-правової експертизи:
IІІ. Результати науково-правового дослідження
Цей науковий висновок побудований за наступним алгоритмом:
Дослідження інституту позовної давності в зобов’язаннях з визначеним строком виконання.
Позовна давність – це строк, у межах якого особа може звернутись до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу. Сплив позовної давності не є перешкодою для звернення до суду за захистом свого права чи інтересу. Згідно зі ст. 257 ЦК України загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки. Позовна давність є імперативною в порядку обчислення, тому сторони не вправі змінити цей порядок.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.