Главная Блог Консультации от юристов Верховний Суд у справах ОСББ

Верховний Суд у справах ОСББ

19.10.2022
Просмотров : 5981

Якщо не хочеш програти суд з ОСББ краще тоді не наступати на “юридичні граблі” які тебе чекають при підготовці своєї позиції, позову до суду. Краще до подання ознайомитися як саме Верховний Суд вирішує справу по спору з яким ти хочеш у суді розібратися і за принципом “юридичного айкідо” енергію супротивника направити на нього, оскільки наведені постанови є обов'язковими для аналогічних справ.

Користуйтеся консультацією: Створення ОСББ: ціна, строки та основні правила

  1. Чи законне рішення про затвердження розміру внесків, якщо більше 50% співвласників проголосувало “ЗА”?

В житті є ситуації, коли під час загальних зборів, в момент розв'язання питання про затвердження розміру внесків на утримання будинку, не всі співвласники згодні з висуваним варіантом суми внеску. Через це вони подають в суд на визнання незаконним таких дій, однак такі рішення були прийняті більшістю голосів. У разі, коли кількість голосів перевищує половину – рішення вважається прийнятим і є цілком законним!

Рішення про внески завжди викликають багато спорів співмешканців. Суди вже дійшли сталої практики про те, що рішення зборів об’єднань співвласників багатоквартирного будинку може бути скасованим, якщо позивач доведе, що цим рішенням дійсно порушено його права та законні інтереси.

У постанові Верховного Суду від 14 липня 2020 року справа №466/8748/16-ц: особа, яка є співвласником будинку, в якому створено ОСББ зобов`язана брати участь у витратах на управління, утримання та збереження будинку, а об`єднання наділене правом у разі нездійснення таких дій цією особою звернутися до суду з позовом про стягнення нарахованих за цими витратами платежів.

Визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків та платежів співвласників будинку відноситься до виключної компетенції загальних зборів співвласників відповідно до частини дев`ятої статті 10 Закону, частини другої статті 12 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та згідно із законодавчо встановленим порядком голосування на зборах об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (постанова Верховного Суду від 03 грудня 2019 року справа №910/6471/18).

Відповідно до постанови Верховного Суду від 16 липня 2021 року справа №209/2128/19: за рішення про затвердження розміру внесків проголосувало більше половини загальної кількості усіх співвласників - це рішення було прийнято правомірно.

Якщо у результаті проведення загальних зборів для прийняття рішення не була набрана відповідна кількість голосів «за» або «проти», проводиться письмове опитування серед співвласників, які не голосували на загальних зборах. Письмове опитування співвласників проводиться протягом 15 календарних днів з дати проведення загальних зборів. Якщо протягом цього строку необхідну кількість голосів «за» не набрано, рішення вважається неприйнятими.

Відео в тему:Был чердак, а стала квартира, законно? | Реконструкция чердака

2. Які суди розглядають справи щодо визнання недійсним рішення установчих зборів ОСББ?

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст