Главная Блог Новости Треба прислухатись: реформувати Генеральну прокуратуру може тільки той, хто ніколи не був прокурором.

Треба прислухатись: реформувати Генеральну прокуратуру може тільки той, хто ніколи не був прокурором.

28.03.2016
Автор:
Просмотров : 1527

Треба прислухатись: реформувати Генеральну прокуратуру може тільки той, хто ніколи не був прокурором.

Про це лідер парламентської фракції “Блоку Петра Порошенка” Юрій Луценко заявив в ефірі телеканалу “Інтер” увечері в неділю, 27 березня.

“Реформу цього напівмафіозного генерального могильника не може провести той, хто був прокурором. Я думаю, це може зробити людина зі сторони, що має особисту і політичну мужність зруйнувати цю систему кругової поруки”, – підкреслив політик.

За словами депутата, діючий прокурор зробив для реформи відомства хоч і немало, але недостатньо.

“Пан Шокін зробив багато для прокуратури, почавши її реформу. Однак, змінити цю закостенілу систему зсередини неможливо”, – зазначив Луценко, додавши, що глава ГПУ зробив недостатньо для того, щоб зміни у відомстві були відчутними.

“Він пішов у відставку, і ця відставка у вівторок має бути проголосована. Президент буде готовий винести наступну кандидатуру після вирішення цього питання”, – резюмував політик.

ЦИТАТА МІСЯЦЯ: Василь Іванович Кисіль «Судова гілка влади сама себе не реформує».

Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко в спеціальному зверненні 16 лютого повідомив про те, що він закликав генпрокурора Віктора Шокіна піти у відставку. 19 лютого заяву Шокіна про відставку надійшла в АП. Через кілька днів в Раді був зареєстрований президентський проект постанови про звільнення Шокіна, який пізніше рекомендував підтримати комітет Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції.

Відзначимо, що як тільки Шокін написав заяву про відставку, він в цей же день пішов у відпустку. Шокін повернувся на роботу тільки через місяць, 16 березня. Шокін призначений генеральним прокурором України в лютому 2015 року.

Згідно з чинною Конституцією України, генпрокурора призначає і звільняє президент за згодою парламенту. Разом з тим, парламент має можливість певною кількістю голосів оголосити вотум недовіри генпрокурору, що має наслідок – його відставку з посади.

Джерело: Дзеркало тижня

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст