Главная Блог Новости Скільки можуть коштувати батькам прогули дітьми уроків?,- роз'яснення суду

Скільки можуть коштувати батькам прогули дітьми уроків?,- роз'яснення суду

21.01.2020
Просмотров : 2719

11 січня 2020 року Червоноградський міський суд Львівської області визнав винною матір у неналежному виконанні нею батьківських обов’язків за те, що її 16-річна донька з жовтня по грудень 2019 року пропустила 85 уроків у школі без поважних причин. Жінка протягом року вже притягувалась до відповідальності за таке ж правопорушення, тому на неї було накладено штраф - 1700 гривень та стягнуто 420 гривень 40 копійок судового збору, йдеться на сайті court.gov.ua
Дана справа не є поодиноким випадком.
Протягом минулого року до суду надійшло 124 справи з приводу невиконання батьками обов'язків щодо виховання дітей. У 97 випадках винних було притягнуто до відповідальності, з них 28 разів батькам було винесено попередження, та 69 осіб було оштрафовано на загальну суму 82 450 гривень.
Крім пропуску дітьми занять у школі, батьки також понесли відповідальність за куріння ними сигарет, вживання алкоголю, скоєння дрібних крадіжок, хуліганства та ін..
За такі вчинки неповнолітніх їх батьки притягуються до відповідальності за частинами 1-4 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згадайте новину: Верховний Суд роз’яснив, як обчислювати початок відліку строку на апеляційне оскарження

Штрафи за цією статтею є досить високими: на перший раз попередження або штраф 850 - 1700 грн., якщо протягом року повториться те саме, то штраф буде від 1700 до 5100 грн..

Аналогічне покарання передбачене і для тих батьків, чиї діти скоюють діяння, що містять ознаки злочинів або інші адміністративні правопорушення у віці від 14 до 16 років.
Отже проступки дітей, в тому числі невідвідування школи без поважних причин, можуть коштувати батькам чималих грошей з сімейного бюджету.

Нагадаємо, що постановою Кабінета Міністрів України від 13 вересня 2017 р. № 684 був затвердженний Порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнів. Відповідно до Порядку у разі відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів підряд з невідомих або без поважних причин навчальний заклад невідкладно надає відповідному територіальному органу Національної поліції та службі у справах дітей дані таких учнів для провадження діяльності відповідно до законодавства, пов’язаної із захистом їх прав на здобуття загальної середньої освіти.

Причини відсутності учня на навчальних заняттях підтверджуються відповідною медичною довідкою закладу охорони здоров’я або письмовим поясненням батьків (одного з батьків) учня чи інших законних представників (для учнів, які не досягли повноліття) або учня (для повнолітніх учнів), що зберігаються в його особовій справі протягом поточного навчального року.

Згадайте новину:ВС висловив правову позицію щодо розміру підвищення до пенсії учасникам бойових дій – зразкова справа

Пам'ятайте, що відповідно до Закону України "Про освіту" відповідальність за здобуття освіти дітьми на рівні не нижче стандартів освіти несуть батьки.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст