Главная Блог Консультации от юристов Штрафи в містобудівельній діяльності

Штрафи в містобудівельній діяльності

26.01.2022
Просмотров : 5486

Не дотримався містобудівельних норм отримав – відповідальність згідно чинного законодавства. Тема відповідальності в даній сфері дуже розповсюджена в судовому оскарженню, оскільки не кожен штраф відповідає нормам діючих на території України. Тому в даній статті ви дізнаєтесь, яка відповідальність може наступити для юридичних осіб (далі – ЮО) та фізичної особи підприємця (далі – ФОП) за порушення даної сфери законодавства. Також в даній статті ви знайдете наступну інформацію:

Кому загрожує відповідальність

Відповідальність в даній сфері може накладатися на: 1) фізичну особу; 2)ФОП; 3) ЮО. В даній статті розберемо, лише відповідальність двох останніх осіб в минулому списку та їх службових осіб. До цих осіб можливо застосовувати відповідальність передбачену Законом України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» ( далі – Закон), Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) та Кримінального кодексу України (далі – ККУ). Тому, потрібно дотримуватися чинного законодавства, щоб не отримувати відповідальність передбачену вище перерахованими нормативно-правовими актами.

Штрафи за Законом

Для того, щоб визначити, яку відповідальність можуть на вас накласти потрібно розібратися з усіма видами відповідальності, котрі передбаченні законодавством України. Але в даній статті ми розберемося лише з Законом.

Даний нормативно-правовий акт поширює свою діє лише на:

  • ФОП;
  • ЮО;
  • замовників.

Для того, щоб продовжувати далі занурюватися в дану сферу потрібно розібратися з терміном «замовник будівництва». Замовник будівництва – це ЮО, яка видає замовлення на виконання робіт (послуг) на будівництво об'єктів, укладає підрядний договір (контракт), контролює вартість, терміни, якість виконаних робіт та здійснює їх оплату. Простими словами замовник будівництва – це організація, котра бере на себе всі дії з будівництва та відповідає за них.

Відповідальність у відповідності до даного Закону передбачена статтею 2, яка визначається в штрафах. Щоб визначити розмір даних штрафів потрібно знати прожитковий мінімум для працездатної особи на час його накладення. Зараз я продемонструю вам розміри штрафів за даним законом на 2022 рік.

Також наголошую, що вчиненні вами порушення додаються і ви платите штрафи за кожне з них. Наприклад, ви вчинили правопорушення передбачене п.2 ч.6 ст. 2 та п.1 ч.3 ст.2 Закону в грудні місяці та в той же місяць його виявили органи Державної інспекції архітектури та містобудування України то вони накладають на вас штраф в розмірі 95 720 грн., що складається зі суми штрафів за вище перераховані порушення.

Також не потрібно вчиняти правопорушення одні й ті самі протягом року, оскільки вони роблять суму штрафу в подвійному розмірі, тобто якщо ви вчинили за рік два правопорушення передбачені, наприклад п.2 ч.6 ст.2 Закону, то на другий раз на вас накладуть штраф в розмірі від 143 580 до 155 340 грн. в залежності від часу, коли ви вчинили друге правопорушення протягом 2022 року.

Якщо ми уже поговорили про розміри штрафів, потрібно дізнатися строки їх накладення органами Державної інспекції архітектури та містобудування України. Відповідно до ч.11 ст. 2 Закону зазначено, що штрафи не можуть бути накладені пізніше 6 місяців з дня їх виявлення. А якщо правопорушення виявили більше ніж через 3 роки з дня його вчинення, то за нього не можливо накласти штраф.

Оскарження постанов про порушення вимог містобудування

Органи Державної інспекції архітектури та містобудування України проводячи перевірки відповідно до ст. 41 та 411 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» можуть накладати на вас штрафи відповідно до чинного законодавства України. Якщо ви хочете більш детально розібратися з темою перевірок рекомендую ознайомитися з моєю текстовою статтею за посиланням: https://protocol.ua/ru/mehanizm_osushchestvleniya_gosudarstvennogo_arhitekturno_stroitelnogo_nadzora_i_vagnie_voprosi_etoy_temi/ та відео на моєму ютуб каналі за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=6oYYc_ROd0o&t=6s

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст