Смерть забирає людину, але не стирає її сліди. У багатьох випадках залишаються ті, хто шукає не лише матеріальну спадщину, а й правду про своє походження. Одна з найскладніших юридичних і моральних дилем – встановлення факту батьківства після смерті чоловіка. Закон передбачає можливість цього, проте процедура має свої нюанси та підводні камені. Розглянемо можливі шляхи встановлення батьківства та труднощі, з якими можуть зіткнутися заявники у даній категоріі справ.
Відповідно до частини третьої статті 122 Сімейного кодексу України, якщо дитина народилася протягом 10 місяців після смерті чоловіка, можливе визнання її батьком іншого чоловіка. Однак для цього необхідно подати спільну заяву від матері дитини та чоловіка, який визнає себе батьком. Це простий, але не завжди доступний механізм.
Натомість стаття 130 того ж Кодексу визначає можливість судового встановлення факту батьківства у разі, якщо чоловік не перебував у шлюбі з матір’ю дитини. У таких випадках від заявника потрібні ґрунтовні докази.
Законодавство України передбачає, що заяву до суду про встановлення факту батьківства можуть подати:
мати дитини;
опікун або піклувальник;
особа, яка утримує та виховує дитину;
сама дитина після досягнення 18 років.
Оскільки мова йде про встановлення батьківства посмертно, суд розглядає всі можливі докази, включаючи:
результати ДНК-експертизи (якщо є можливість отримати біологічний матеріал покійного);
письмові докази – листування, щоденники, повідомлення, що підтверджують намір чоловіка визнати дитину;
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.