Главная Блог Новости Росії прийшов дефолт. Але що це змінить?

Росії прийшов дефолт. Але що це змінить?

27.06.2022
Просмотров : 2069

Чому Росія допустила дефолт, як він відобразиться на її економіці, і що буде далі.

Цей день настав. В ніч на 27 червня сплив пільговий період, протягом якого російський уряд мав право сплатити 100 млн дол відсотків за єврооблігаціями. Фактичне неотримання цих коштів інвесторами означає настання дефолту.

Дефолт в історії Росії – явище не рідкісне. Востаннє країна не могла розрахуватися зі своїми кредиторами у 1998 році, однак тоді мова йшла про внутрішні борги. За зовнішніми кредитами країна намагалася сплачувати справно протягом щонайменше останніх 104 років.

Попри значущість події, фактичне банкрутство Росії мало що змінить для її економіки. Всі наслідки дефолту країна почала відчувати одразу після вторгнення до України внаслідок санкцій Заходу.

Вспомните новость: "Билет в один конец". Как российские добровольцы едут воевать с Украиной - история от BBC

Що сталося?

27 травня 2022 року Російська Федерація мала сплатити близько 100 млн дол за двома випусками своїх єврооблігацій, номінованих у доларах та євро. Проте через санкції та обмеження, накладені на країну-агресора, кошти на рахунки кредиторів так і не надійшли.

За умовами випуску євробондів, Росія мала ще 30 днів так званого "грейс-періоду", протягом якого все ще могла здійснити необхідні платежі. В уряді РФ заявляли, що відправили кошти на виплату відсотків, однак вони "застрягли" у розрахунковій системі Euroclear через санкції.

Відповідно до умов випуску цих євробондів, невиконання зобов'язань протягом пільгового періоду означає настання дефолту.

"Клінічну смерть" емітента облігацій в таких випадках засвідчують міжнародні рейтингові агентства, але ті залишили російський ринок і припинили співпрацю з російськими компаніями. Тому фактичним підтвердженням дефолту стане визнання цього факту власниками щонайменше 25% облігацій, за якими не надійшли виплати.

Чи могла Росія заплатити за боргами?

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст