Главная Блог Новости Риболовля сітками обійдеться двом рибалкам у майже 193 тисяч гривень – рішення суду

Риболовля сітками обійдеться двом рибалкам у майже 193 тисяч гривень – рішення суду

03.07.2023
Просмотров : 670

Стягнути солідарно з двох рибалок 192 882 гривні шкоди, завданої навколишньому середовищу незаконним виловом водних ресурсів – таке рішення ухвалив Полонський районний суд Хмельницької області.

Позов до суду подав прокурор в інтересах держави. Обґрунтував тим, що у грудні 2021 року на річці Хомора у Шепетівському районі двоє громадян незаконно сітками виловили 21,5 кг карасів. Рік тому суд визнав їх винними у грубому порушенні правил рибальства (ч. 4 ст. 85 КУпАП) та оштрафував.

Штраф правопорушники сплатили, а от збитки, завдані навколишньому середовищу – 192 882 гривні – ні. Тому прокурор просив суд стягнути цю суму з обох солідарно.

Суд зазначив, що постанови щодо відповідачів набрали законної сили й викладені у них обставини не потребують доказування.

Пользуйтесь консультацией: Вооружения рыбака по рыбалке

За довідкою обласного управління Держагентства меліорації та рибного господарства розмір заподіяної шкоди водним біоресурсам унаслідок незаконного вилову риби становить 192 882 грн. Попри звернення управління рибалки не відшкодували збитки у добровільному порядку.

«Виходячи з аналізу норм закону та встановлених судом обставин – ухилення відповідачів від обов’язку відшкодувати майнову шкоду, завдану їхніми неправомірними діями, суд вважає, що така підлягає стягненню в повному обсязі з особи, яка її завдала», – йдеться у рішенні суду.

Користуйтеся консультацією: Закон про доступ до водойм: ніхто не може забороняти ловити рибу і купатися

Рішення ще не набрало законної сили та може бути оскаржене до апеляційного суду.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст