Дана робота представлена для звичайного підприємця, зацікавленого використати різні інструменти вивчення, вдосконалення та захисту свого бізнесу, тому автори використали мінімум специфічних термінів та посилань на норми закону, а викладений матеріал поданий просто і доступно.
Інформацію викладено у вигляді алгоритму, прийнятного для аналізу патентного документу, що походить з майже будь-якої країни.
Усі посилання на сайти відомств звичайний користувач інтернетом може знайти без особливих зусиль.
Загальна інформація про патент
Перед тим як перейти безпосередньо до теми, стисло нагадаємо що таке патент, які його функції та як його застосовують у сучасних ринкових умовах.
Отже патент - це є не тільки паперова версія свідоцтва про реєстрацію прав на об’єкт інтелектуальної власності (далі ІВ), а власне дані про реєстрацію відповідних прав на вказаний об’єкт, причому зазначена інформація знаходиться у відкритих реєстрах. Чому саме так? Будь-який патент має термін дії, термін подовження дії, здійснюється щорічна плата за підтримання чинності патенту, також існують інші ознаки, що обумовлюють статус та стан патенту, тобто діє патент чи ні. Паперова версія лише підтверджує, що саме з таким номером, саме такий власник отримав патент на дату реєстрації та публікації в бюлетені. Однак, протягом дії патенту власники можуть змінитися, або сам патент з багатьох причин може припинити дію повністю або частково (зміниться обсяг прав за патентом).
Таким чином, досліджуючи стан патенту, необхідно аналізувати не паперову версію, а саме ту інформацію, що містять про цей документ патентні бази.
Останніми роками значно підвищився рівень обізнаності суспільства щодо об’єктів інтелектуальної власності, тому не будемо зосереджуватися на тому, для чого потрібно захищати свою інтелектуальну власність, який порядок складання заявок і що повинно бути зазначено в патентному документі. Хоча, звісно, це теж дуже цікаві аспекти.
Але для розкриття представленої теми необхідно розуміти, що в патенті є розділ «формула винаходу», який можна вважати головним з точки зору прав, які надає патент.
Також, нагадаємо, що процес отримання патенту починається з подання на реєстрацію до патентного відомства документів заявки, ці матеріали потім проходять експертизу, за результатами якої патентне відомство приймає рішення про внесення змін до матеріалів заявки, про видачу патенту або про відмову у видачі патенту. Тобто, спочатку подають заявку, яка потім може перетворитися на патент або ні, тобто діловодство за заявкою завершується реєстрацією патенту або відмовою у реєстрації.
Крім того, необхідно зазначити, що заявка може бути національною, тобто такою, що подана до відомства конкретної країни, або міжнародною, що подана за певною процедурою та певний час не стосується конкретної країни, а згодом, за бажанням заявника перейде у вибрану ним країну. Після проходження всіх етапів, передбачених національним/міжнародним патентним законодавством, і національна і міжнародна заявки або перетворюються на національні патенти або ні.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.