Главная Сервисы для юристов Законы Про приватизацію державного майна Стаття 18. Продаж акцій та часток (паїв), що належать державі в майні господарських товариств

Стаття 18. Продаж акцій та часток (паїв), що належать державі в майні господарських товариств

Предыдущая

25/43

Следующая

1. При перетворенні державного підприємства в акціонерне товариство в процесі приватизації його засновником виступає державний орган приватизації, який діє в межах повноважень, передбачених законодавством.

До акціонерних товариств, створених у процесі приватизації або корпоратизації, не застосовуються обмеження, встановлені абзацом другим частини першої та частиною другою статті 5, положення статті 9, вимоги частини першої статті 24, положення частини третьої статті 53 та абзацу третього частини першої статті 73 (у частині кумулятивного голосування) Закону України "Про акціонерні товариства" щодо створення акціонерних товариств, а також їх діяльності у період до виконання плану приватизації (розміщення акцій).

{Абзац другий частини першої статті 18 в редакції Закону № 4336-VI від 13.01.2012 }

Створення акціонерного товариства в процесі приватизації, випуск та розміщення акцій такого товариства здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

{Частину першу статті 18 доповнено абзацом третім згідно із Законом № 4336-VI від 13.01.2012 }

2. Засновник акціонерного товариства встановлює відповідно до плану приватизації (плану розміщення акцій) способи, обсяг і строки продажу акцій.

{Абзац перший частини другої статті 18 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1724-III від 18.05.2000 }

При перетворенні державних підприємств в акціонерні товариства відповідно до цього Закону можуть випускатися тільки прості іменні акції.

{Частину третю статті 18 виключено на підставі Закону № 4336-VI від 13.01.2012 }

{Частину четверту статті 18 виключено на підставі Закону № 4336-VI від 13.01.2012 }

5. Створене відповідно до цієї статті акціонерне товариство є правонаступником підприємства, що приватизується.

6. Продаж акцій (часток, паїв), що належать державі у майні підприємств, заснованих на базі об’єднання майна різних форм власності, провадиться з урахуванням законодавства та установчих документів цих підприємств.

{Абзац другий частини шостої статті 18 виключено на підставі Закону № 4336-VI від 13.01.2012 }

7. За рішенням державного органу приватизації до початку продажу акцій акціонерного товариства, створеного у процесі приватизації та корпоратизації, а в інших випадках - за рішенням вищого органу акціонерного товариства, до статутного капіталу цього товариства може додатково вноситися майно, набуте підприємством у період між датою оцінки розміру статутного капіталу та датою державної реєстрації акціонерного товариства, безпідставно виключене майно та майно, щодо якого знято заборону на приватизацію.

Визначення вартості майна, що додатково вноситься до статутного капіталу товариства, здійснюється за методикою оцінки майна, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

{Абзац другий частини сьомої статті 18 в редакції Закону № 4336-VI від 13.01.2012 }

Додаткова емісія акцій на вартість майна, додатково внесеного до статутного капіталу товариства, здійснюється акціонерними товариствами, створеними у процесі приватизації та корпоратизації, у порядку, визначеному Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

{Абзац третій частини сьомої статті 18 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3610-VI від 07.07.2011 }

Продаж акцій додаткової емісії здійснюється державними органами приватизації конкурентними способами.

{Статтю 18 доповнено частиною сьомою згідно із Законом № 1724-III від 18.05.2000 }

Предыдущая

25/43

Следующая

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст