Главная Сервисы для юристов Законы Про насіння і садивний матеріал Стаття 20. Ввезення та вивезення насіння і садивного матеріалу

Стаття 20. Ввезення та вивезення насіння і садивного матеріалу

Предыдущая

28/37

Следующая

Ввезення на територію України насіння і садивного матеріалу здійснюється, за умови належності його до сорту, щодо якого наявні відомості в Реєстрі сортів рослин України, а також в інших випадках, визначених цією статтею.

Ввезення на територію України насіння сортів, що є батьківськими компонентами, здійснюється, якщо таке насіння належить до сорту:

щодо якого наявні відомості як про батьківський компонент у Державному реєстрі патентів на сорти рослин або Реєстрі сортів рослин України;

овочевих культур, щодо якого відсутні відомості як про батьківський компонент у Державному реєстрі патентів на сорти рослин або Реєстрі сортів рослин України, але наявна інформація, підтверджена центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику, що такий батьківський компонент є складовою частиною гібрида сорту, щодо якого наявні відомості в Реєстрі сортів рослин України, за умови ввезення насіння суб’єктом насінництва та розсадництва.

Ввезення на територію України насіння сорту овочевих культур, щодо якого відсутні відомості у Реєстрі сортів рослин України, дозволяється, якщо щодо нього наявне погодження, передбачене статтею 38 Закону України "Про охорону прав на сорти рослин". У разі відсутності такого погодження ввезення на територію України насіння сорту овочевих культур, щодо якого відсутні відомості у Реєстрі сортів рослин України, забороняється.

Ввезення на територію України насіння і садивного матеріалу сорту, не занесеного до Реєстру сортів рослин України, але занесеного до Переліку сортів рослин ОЕСР, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, може здійснюватися для цілей розмноження та подальшого вивезення за межі України у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, а також в інших випадках, визначених законодавством.

Ввезення насіння і садивного матеріалу здійснюється за наявності фітосанітарного сертифіката та:

для садивного матеріалу - копії документа про якість садивного матеріалу;

для насіння - копії документа про якість насіння або копій сертифіката ОЕСР і сертифіката ISTA.

Насіння, що ввозиться на територію України на підставі копій сертифіката ОЕСР і сертифіката ISTA, не потребує додаткової перевірки показників, зазначених у таких сертифікатах.

Насіння і садивний матеріал, що ввозяться для реалізації на території України, повинні відповідати вимогам, встановленим законодавством у сфері насінництва та розсадництва.

Ввезення на територію України зразків насіння і садивного матеріалу сортів рослин, не занесених до Реєстру сортів рослин України, може здійснюватися для селекційних, дослідних робіт і експонування суб’єктами господарювання на основі підтвердження, виданого центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного нагляду (контролю), у сфері насінництва та розсадництва.

Вивезення за межі України зразків насіння і садивного матеріалу сортів рослин, не занесених до Реєстру сортів рослин України, може здійснюватися на основі підтвердження, виданого центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного нагляду (контролю), у сфері насінництва та розсадництва.

Порядок видачі підтвердження або відмови в його видачі, переоформлення, анулювання підтвердження та контролю за використанням зразків насіння і садивного матеріалу сортів рослин встановлюється Кабінетом Міністрів України. Видача підтверджень, їх переоформлення та анулювання здійснюються безоплатно.

Для отримання підтвердження суб’єкт господарювання подає до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного нагляду (контролю), у сфері насінництва та розсадництва, заяву в паперовій або електронній формі за формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

Відповідальність за достовірність відомостей, зазначених у заяві, несе суб’єкт господарювання - заявник.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного нагляду (контролю), у сфері насінництва та розсадництва, має право перевіряти відомості, зазначені у заяві. Для перевірки відомостей, зазначених у заяві, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного нагляду (контролю), у сфері насінництва та розсадництва, має право запитувати відповідну інформацію в органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також має доступ до даних державних реєстрів.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного нагляду (контролю), у сфері насінництва та розсадництва, зобов’язаний прийняти рішення про видачу підтвердження або про обґрунтовану відмову у його видачі не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання заяви.

/-{Зміни до частини чотирнадцятої статті 20, прийняті Законом України № 2801-IX від 01.12.2022 , внести неможливо (відсутні слова, що потрібно замінити)}-/

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного нагляду (контролю), у сфері насінництва та розсадництва, вносить видані підтвердження або рішення про обґрунтовану відмову у видачі підтвердження до єдиного державного інформаційного веб-порталу "Єдине вікно для міжнародної торгівлі" у формі електронних документів, засвідчених електронним цифровим підписом, у день їх видачі або прийняття, а також не пізніше наступного робочого дня після прийняття рішення про видачу підтвердження або про обґрунтовану відмову у його видачі направляє (вручає) таке підтвердження або рішення про обґрунтовану відмову у видачі суб’єкту господарювання у будь-який спосіб, що забезпечує наявність доказів здійснення такого направлення (вручення).

Виключними підставами для обґрунтованої відмови у видачі підтвердження є:

перевищення дозволених кількісних обмежень на обсяг зразків насіння і садивного матеріалу, що ввозиться на територію України для селекційних, дослідних робіт і експонування;

встановлення факту подання недостовірних відомостей у заяві.

У разі якщо через п’ять робочих днів з дня закінчення встановленого строку центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного нагляду (контролю), у сфері насінництва та розсадництва, до єдиного державного інформаційного веб-порталу "Єдине вікно для міжнародної торгівлі" не внесено підтвердження або рішення про обґрунтовану відмову у його видачі, суб’єкт господарювання має право на ввезення на митну територію України або вивезення з митної території України зразків насіння і садивного матеріалу без такого підтвердження, за умови:

пред’явлення відповідному державному фітосанітарному інспектору копії заяви (з описом прийнятих документів) з відміткою про дату її прийняття центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного нагляду (контролю), у сфері насінництва та розсадництва;

проведення та дотримання всіх інших процедур фітосанітарного контролю, що вимагаються відповідно до закону.

Підтвердження діє з дня його видачі до дня фактичного ввезення на територію України або вивезення з території України погодженого обсягу насіння або садивного матеріалу, але не більше одного року.

Не підлягають обов’язковому визначенню сортових та посівних якостей насіння, сортових та товарних якостей садивного матеріалу зразки насіння і садивного матеріалу, які:

ввозяться на територію України для селекційних, дослідних робіт і експонування;

вивозяться з території України.

Обсяг зразків насіння і садивного матеріалу одного сорту, що ввозяться для селекційних, дослідних робіт і експонування протягом одного календарного року, не повинен перевищувати тридцятикратний обсяг посадкового матеріалу сорту, що надається для проведення одного року польових досліджень з кваліфікаційної експертизи сортів рослин на придатність для поширення в Україні.

Предыдущая

28/37

Следующая

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст