Главная Блог Аналитические статьи Статьи Повідомлення про підозру: коли не до сміху

Повідомлення про підозру: коли не до сміху

03.07.2019
Автор:
Просмотров : 5828

Нещодавно у справі про притягнення до кримінальної відповідальності відомого адвоката виникли казуси у процесі правозастосування, де сторона обвинувачення вважала, що особа набула спеціального статусу – підозрюваний – а сторона захисту – ні.

Камінь спотикання виявився у процедурі вручення. Тема, до речі, актуальна, враховуючи вал вручень повідомлення про підозру, у яких прокурори, чомусь, вважають, що для цього адвокат взагалі не потрібен, а саме повідомлення відносять до повістки, і виправдовуються ст. 135 КПК України. Бачте, там написано…

Слід зупинитися на тому, що норми процесуального права у контексті визначеної процесуальної дії слід сприймати комплексно.

Читайте статтю: Оскарження повідомлення про підозру: перша судова практика

Повідомлення про підозру - один із найважливіших процесуальних актів, спрямований на практичну реалізацію функції розслідування та забезпечення захисту прав і законних інтересів особи, щодо якої здійснюється кримінальне провадження, який полягає в прийнятті рішення про повідомлення про підозру; врученні повідомлення про підозру особі, щодо якої здійснюється провадження; роз'ясненні підозрюваному його прав та наданні можливостей щодо їх реалізації і допиті обвинуваченого.

Повідомлення про підозру обов'язково здійснюється, відповідно до приписів статті 276 КПК України, у випадках:

1) затримання особи на місці вчинення кримінального правопорушення чи безпосередньо після його вчинення;

2) обрання до особи одного з передбачених цим Кодексом запобіжних заходів;

3) наявності достатніх доказів для підозри особи у вчиненні кримінального правопорушення.

Читайте статтю: «Обґрунтована підозра»: непізнаний феномен українського кримінального процесу

При цьому, ч. 1 ст. 276 КПК визначає, що повідомлення про підозру здійснюється в порядку, передбаченому ст. 278 КПК, відповідно до норм якої письмове повідомлення про підозру вручається в день його складення слідчим або прокурором, а у випадку неможливості такого вручення – у спосіб, передбачений КПК для вручення повідомлень особисто, повідомлення про підозру вручається у спосіб, передбачений для виклику та приводу особи (глава 11 КПК України, ст.ст. 135, 136), тобто шляхом:

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст