Главная Сервисы для юристов База решений “Протокол” Постанова ВГСУ від 19.04.2017 року у справі №24-7/210-05-8241

Постанова ВГСУ від 19.04.2017 року у справі №24-7/210-05-8241

04.05.2017
Автор:
Просмотров : 295

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 квітня 2017 року Справа № 24-7/210-05-8241

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

головуючого:Короткевича О.Є. (доповідач у справі), суддів:Коваленка В.М., Погребняка В.Я.розглянувши касаційні скарги Приватного підприємства "УРС Бергер" та арбітражного керуючого Панова Андрія Борисовичана постановуОдеського апеляційного господарського суду від 27.12.2016 рокуу справі№ 24-7/210-05-8241за заявоюАрцизької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській областідоДержавного підприємства "Чорноморський"пробанкрутство,

в судовому засіданні взяли участь представники:

Міністерства аграрної політики та продовольства України- Костюченко М.Є.,

ПП "УРС Бергер"- Оксюта В.В.,

СФГ "Колос"-Степаненко І.Є.,

Арбітражний керуючий Лахненко Є.М.

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 26 жовтня 2016 року у справі № 24-7/210-05-8241 (суддя - Оборотова О.Ю.) керуючим санацією Державного підприємства "Чорноморський" призначено арбітражного керуючого Панова Андрія Борисовича.

Постановою Одеського апеляційного господарського суду від 27 грудня 2016 року у справі № 24-7/210-05-8241 (судді: Лавриненко Л.В. - головуючий, Філінюк І.Г., Жеков В.І.) ухвалу місцевого суду щодо призначення керуючим санацією боржника арбітражного керуючого Панова А.Б. скасовано та прийнято нове рішення, яким керуючим санацією ДП "Чорноморський" призначено арбітражного керуючого Лахненка Є.М., арбітражним керуючим Сніткіній І.А., Афоніну Д.О., Панову А.Б. у задоволенні заяв про призначення керуючим санацією ДП "Чорноморський" відмовлено.

Не погоджуючись із прийнятою судом апеляційною інстанцію постановою, скаржники приватне підприємство "УРС Бергер" та арбітражний керуючий Панов Андрій Борисович звернулися до Вищого господарського суду України з касаційними скаргами, якими просять постанову Одеського апеляційного господарського суду від 27 грудня 2016 року у даній справі скасувати, ухвалу Господарського суду Одеської області від 26 жовтня 2016 року залишити в силі.

Касаційні скарги мотивовані порушенням та неправильним застосуванням судами норм матеріального та процесуального права, зокрема, ст. 17 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 43 Господарського процесуального кодексу України.

Водночас, арбітражний керуючий Лахненко Є.М., інвестор СФГ "Колос" проти вимог касаційних скарг заперечують з підстав, викладених у відзивах.

Обговоривши доводи касаційних скарг, заслухавши пояснення учасників судового засідання, перевіривши наявні матеріали справи, проаналізувавши застосування судами норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що касаційні скарги не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Скасовуючи ухвалу місцевого суду щодо призначення керуючим санацією ДП "Чорноморський" Панова А.Б., апеляційний господарський суд виходив з того, що боржник є державним підприємством, який перебуває у сфері управління Міністерства аграрної політики та продовольства України, яке в силу приписів абз. 22 ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", є учасником провадження у справі про банкрутство. Тобто, призначення керуючого санацією державного підприємства повинно здійснюватися за участю органу, до сфери управління якого відноситься державне підприємство - боржник.

Колегія суддів Вищого господарського суду України вважає зазначений висновок апеляційного господарського суду правомірним, з огляду на наступне.

Як встановлено судами попередніх інстанцій, боржник є державним підприємством, яке відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України "Про передачу цілісних майнових комплексів державних підприємств та військових радгоспів до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства" від 07.09.2011р. № 883-р перебуває у сфері управління Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про перейменування та затвердження нової редакції Статуту державного підприємства "Чорноморський" від 11.12.2013 р. № 728 Військовий радгосп "Чорноморський" перейменований у Державне підприємство "Чорноморський".

Відповідно до п. 1-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від в редакції Закону України від 22.12.2011 р. № 4212-VI положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом.

Положення цього Закону, що регулюють продаж майна в провадженні у справі про банкрутство, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом.

Положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Врахувавши те, що справа № 24-7/210-05-8241 порушена 06.09.2005р. і на цей час знаходиться на стадії санації, суди дійшли вірного висновку про застосування до спірних правовідносин норм Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції, яка була чинною до 19.01.2013 р.

Відповідно до абз. 12 ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" санація - це система заходів, що здійснюються під час провадження у справі про банкрутство з метою запобігання визнання боржника банкрутом та його ліквідації, спрямована на оздоровлення фінансово-господарського становища боржника, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів шляхом кредитування, реструктуризації підприємства, боргів і капіталу та (або) зміну організаційно-правової та виробничої структури боржника.

Абз. 3 ч. 9 ст. 7 цього Закону передбачено, що при проведенні процедур банкрутства інтереси всіх кредиторів представляє комітет кредиторів.

Згідно з ч. 8 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до компетенції комітету кредиторів віднесено звернення до господарського суду з клопотанням про припинення повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення нового арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора).

Відповідно до ч. 2 ст. 17 цього Закону комітет кредиторів приймає рішення про погодження кандидатури керуючого санацією, вибір інвестора (інвесторів).

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст