ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 жовтня 2014 року м. Київ справа № 875/178/14
вх. №А/800/149/14
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
головуючого - судді Кобилянського М.Г.,
суддів: Амєліна С.Є., Юрченка В.В.,
секретар судового засідання: Пилипчук Л.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1 до Центральної виборчої комісії про визнання протиправною та скасування постанови від 30 вересня 2014 року №1364 в частині, зобов'язання вчинити дії
за апеляційною скаргою Центральної виборчої комісії на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 02 жовтня 2014 року,
в с т а н о в и л а:
01 жовтня 2014 року ОСОБА_1 звернулася в суд із вказаним позовом.
В обґрунтування позовних вимог зазначала, що Центральна виборча комісія постановою від 30 вересня 2014 року № 1364 відмовила їй в реєстрації кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №170 на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року в зв'язку з встановленням невідповідності поданих нею документів вимогам Закону України «Про вибори народних депутатів України» від 17 листопада 2011 року № 4061-VI (далі - Закон № 4061-VI). Відповідач обґрунтовує свою відмову в реєстрації ОСОБА_1 кандидатом у народні депутати України, посилаючись на те, що в порушенням вимог пункту 2 частини другої статті 55 Закону № 4061-VI автобіографія позивача не містить відомостей про громадську роботу (у тому числі на виборних посадах). На думку позивача, її автобіографія містить відомості про громадську роботу. Вважає, що зазначення нею в автобіографії тексту : «Громадська діяльність.» свідчить про те, що громадська робота нею не здійснюється. Зазначала, що жодним нормативно-правовим актом не встановлюється імперативна вимога щодо обов'язковості здійснення кандидатом в народні депутати громадської діяльності, тим більше не передбачено такої підстави для відмови в реєстрації кандидата у народні депутати.
Позивач просила скасувати постанову Центральної виборчої комісії «Про відмову в реєстрації кандидатів у народні депутати України ОСОБА_2, ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11» від 30 вересня 2014 року № 1364 в частині відмови їй у реєстрації кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 170 на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року; зобов'язати Центральну виборчу комісію здійснити реєстрацію ОСОБА_1 , як кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 170 на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 02 жовтня 2014 року адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено.
Визнано протиправною та скасовано постанову Центральної виборчої комісії «Про відмову в реєстрації кандидатів у народні депутати України ОСОБА_2, ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11» від 30 вересня 2014 року № 1364 в частині відмовив реєстрації кандидатом у народні депутати України ОСОБА_1 в одномандатному виборчому окрузі №170 на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року.
Зобов'язано Центральну виборчу комісію зареєструвати ОСОБА_1 кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №170 на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року.
Не погоджуючись з постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 02 жовтня 2014 року відповідач звернувся до Вищого адміністративного суду України із апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, просив скасувати оскаржуване судове рішення та постановити нове, яким відмовити у задоволенні позову повністю.
В апеляційній скарзі відповідачем зазначено, що позивачем в порушення вимог Закону № 4061-VI не подано до Центральної виборчої комісії автобіографії кандидата у народні депутати України, що передбачена статтею 55 Закону, а поданий нею документ з такою назвою не відповідає законодавчо встановленим вимогам. Крім того, прийняття рішення про реєстрацію кандидата у народні депутати України відноситься до виключної компетенції Центральної виборчої комісії.
У запереченнях на апеляційну скаргу позивач апеляційну скаргу не визнала та просила залишити оскаржуване судове рішення без змін, посилаючись на його законність і обґрунтованість.
Заслухавши доповідь судді, пояснення позивача та представника відповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, правильність правової оцінки обставин справи та застосування судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, колегія суддів приходить до висновку про задоволення апеляційної скарги.
Судом встановлено, що 25 вересня 2014 року для реєстрації кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 170 відповідно до частини другої статті 55 Закону № 4061-VI ОСОБА_1 подано, а Центральною виборчою комісією прийнято такі документи:
- заява про самовисування кандидатом у народні депутати України;
- автобіографія кандидата в депутати (на паперовому носії, в електронному вигляді);
- документ про внесення грошової застави;
- 4 фотографії кандидата у депутати 4 х 6 см (на паперовому носії, в електронному вигляді);
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Все права защищены.