ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 жовтня 2014 року м. Київ справа № 875/115/14
А/800/115/14
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
головуючого судді Ємельянової В.І.,
суддів Олексієнка М.М.,
Рецебуринського Ю.Й.,
за участю секретаря судового засідання Іванової Н.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Центральної виборчої комісії на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 1 жовтня 2014 року у справі № 875/115/14
за позовом ОСОБА_2
до Центральної виборчої комісії (далі - ЦВК)
про скасування постанови Центральної виборчої комісії від 28 вересня 2014
року № 944 та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
30 вересня 2014 року ОСОБА_2 звернувся до Київського апеляційного адміністративного суду з позовом до ЦВК в якому, з урахуванням уточнених позовних вимог просив визнати протиправною та скасувати постанову ЦВК від 28 вересня 2014 року №1273 в частині відмови у реєстрації кандидатом у народні депутати України ОСОБА_2 в одномандатному виборчому окрузі №16 та зобов'язати ЦВК повторно розглянути подані ОСОБА_2 23 вересня 2014 року документи для реєстрації кандидатом у народні депутати України у вказаному окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року.
Позовні вимоги обґрунтовано протиправністю постанови Центральної виборчої комісії від 28 вересня 2014 року № 1273 «Про відмову у реєстрації кандидатів у народні депутати України ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_2, ОСОБА_8, ОСОБА_9», оскільки у ЦВК не було підстав, передбачених частиною 1 статті 60 Закону України «Про вибори народних депутатів України» (далі - Закон) для відмови в реєстрації ОСОБА_2 кандидатом у народні депутати України.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 1 жовтня 2014 року позов задоволено повністю
Визнано протиправною та скасовано постанову ЦВК від 28 вересня 2014 року № 1273 в частині відмови у реєстрації кандидатом у народні депутати України ОСОБА_2 в одномандатному виборчому окрузі № 16 на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року.
Зобов'язано ЦВК повторно розглянути подані ОСОБА_2 документи щодо реєстрації кандидатом у народні депутати України.
Не погоджуючись із вищевказаною постановою, ЦВК подала до Вищого адміністративного суду України апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нову постанову про відмову у задоволенні позову.
Апеляційна скарга обґрунтована тим, що ОСОБА_2 в порушення вимог пункту 1 частини 2 статті 55 Закону у заяві про самовисування не зазначив про зобов'язання у разі обрання його народним депутатом України припинити діяльність чи скласти представницький мандат, які відповідно до Конституції України та законів України, несумісні з мандатом народного депутата України та не зазначено дати її подання.
У судовому засіданні відповідач підтримав вимоги апеляційної скарги.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Судом першої інстанції встановлено, що 23 вересня 2014 року ОСОБА_2 до Центральної виборчої комісії подано заяву про самовисування разом з іншими документами для реєстрації його кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 16 на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року.
28 вересня 2014 року відповідачем було прийнято постанову № 1273, якою відмовлено ОСОБА_2 у реєстрації кандидатом у народні депутати України, оскільки заява про самовисування ОСОБА_2 не містить зобов'язання у разі обрання його народним депутатом України припинити діяльність, яка відповідно до Конституції України та законів України несумісна з мандатом народного депутата України та не зазначено дати її подання.
Задовольняючи позовні вимоги, Київський апеляційний адміністративний суд вказав, зокрема, що правовою підставою для відмови в реєстрації позивача кандидатом у депутати могло бути лише неподання певних документів, а саме, в даному випадку заяви про самовисування, автобіографії та передвиборної програми, яка подається разом з документами, передбаченими частиною 1 або 2 статті 55 Закону, а не їх оформлення з порушенням вимог частини 2 зазначеної статті.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Все права защищены.