На сторінках лютневого випуску AgroUA ми розглянули загальний порядок оскарження дій державного кадастрового реєстратора. Цей механізм запроваджений шляхом внесення змін до Порядку № 1051 (Порядок ведення Державного земельного кадастру, затверджений постановою КМУ від 17.10.2012 р. № 1051). З внесенням цих змін особа, яка вважає, що її права порушено може повноцінно оскаржити відповідні рішення, дії чи бездіяльність органів Держгеокадастру або дії кадастрового реєстратора. Нагадаємо, що за ст.9 Закону про ДЗК (Закон України від 07.07.2011 р. № 3613-VI «Про Державний земельний кадастр») кадастровий реєстратор здійснює, зокрема, внесення відомостей до ДЗК і надання таких відомостей.
Загальні підстави та порядок оскарження
В залежності від того, які дії або бездіяльність оскаржуються, скарги подаються:
– до Держгеокадастру:
– до територіальних органів Держгеокадастру:
Особа має право обрати для себе зручний спосіб подання скарги.
Днем надходження скарги вважається день її отримання Держгеокадастром у один із вище перелічених способів.
Розглянемо більш детально впроваджений механізм звернення з такими скаргами, так як належне їх оформлення та обґрунтування власних вимог стане передумовою якнайшвидшого вирішення викладеної проблеми.
Першим кроком, який повинен вчинити заявник перед подачею скарги це - переконатися у відсутності судового спору щодо земельної ділянки, використовуючи при цьому Єдиний державний реєстр судових рішень. Держгеокадастр та його територіальні органи відмовлятимуть у задоволенні скарг, якщо наявна інформація про судове рішення або ухвалу про відмову позивача від позову з того самого предмета спору. Тому, про відсутність таких відомостей щодо судового провадження варто зазначити у скарзі.
Оскарження рішення про держреєстрацію ділянки або відмову в ній
Державна реєстрація земельної ділянки – це внесення до ДЗК відомостей про формування земельної ділянки та присвоєння їй кадастрового номера, який є обов’язковою ідентифікуючою ознакою земельної ділянки.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.