«єВідновлення» — це державна програма допомоги у відновленні пошкодженого житла. Вона стартувала 10 травня 2023 року, проте згодом Кабмін вносив зміни, які її вдосконалили.
До пошкоджених об’єктів нерухомого майна належать житлові будинки, квартири, кімнати або інші житлові приміщення в багатоквартирному будинку (якщо місця загального користування не постраждали), розташовані в Україні та пошкоджені внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією РФ. Їх можуть відновити шляхом поточного або капітального ремонту, реконструкції чи реставрації, якщо це економічно доцільно.
Порядок надання компенсації для відновлення пошкодженого житла через послугу «єВідновлення» затверджено постановою КМУ від 21 квітня 2023 р. № 381. Механізм надання компенсації для такого житла запрацював з травня минулого року, але з 1 січня 2024 року українці, які вже відновили пошкоджене майно за власні кошти, також можуть звернутися по компенсацію.
Порядок передбачає компенсації:
для ремонту: придбання будівельної продукції з Переліку груп товарів будівельної продукції (додаток 1 до Постанови КМУ № 381) або оплати відповідних робіт та послуг з відновлення експлуатаційної придатності об’єкта (додаток 2 до Постанови КМУ № 381). Гроші перерахують лише суб’єктам господарювання, які є в переліку з реалізації послуги «єВідновлення»;
за виконаний ремонт: придбання будівельної продукції та виконання поточного чи капітального ремонту на об’єкті за власні кошти заявника, коли станом на дату подання заявки ремонтні роботи вже повністю чи частково проведено.
житлові об’єкти пошкоджено після 24 лютого 2022 р.;
житло розташоване не на ТОТ чи в зоні активних бойових дій, визначених у відповідному переліку територій (зокрема територій, на яких функціонують державні реєстри);
житло підлягає відновленню за оцінкою комісії;
відомості про право власності на житло внесено до Держреєстру речових прав на нерухоме майно.
Отримати компенсацію можуть громадяни України — власники пошкодженого майна.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.