Враховуючи багато галасу навколо оновлення інформації щодо бенефіціарів, Мін'юст хоча й зі запізненням, все ж активно вносить зміни до відповідних нормативних актів. Настала черга уточнень та змін до ЄДР щодо інформації про засновників та кінцевих бенефіціарних власників (далі - КБВ), яка вноситься до реєстру та є у відкритому доступі.
Відомо, що за ці три місяці (а можливо й рік, якщо нардепи проголосують за законопроєкт №5807) законотворці поставили за мету оновити дані про бенефіціарних власників всього українського бізнесу. А про сам ЄДР та інформацію, яка буде доступною в реєстрі щодо юросіб у зв’язку з оновленням даних про бенефіціарів, подумали лише зараз.
Адже структура власності, яка має подаватись держреєстратору, буде прямо вказувати на останню фізособу за ланцюгом власності, яка й і вважатиметься кінцевим бенефіціарним власником-фізообою.
Згадайте новину: Як визначити кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи? Прямий і не прямий вирішальний вплив.
І ось маємо зміни від Мін'юсту — наказ від 26.07.2021 р. №2640/5. Завдяки йому щодо юросіб у відкритому доступі будуть відомості про:
- перелік засновників (учасників) юридичної особи:
- окрім прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), країна громадянства та місце проживання кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи, також відкриють доступ до інформації про характер та міру (рівень, ступінь, частку) бенефіціарного володіння (вигоди, інтересу, впливу) або обґрунтовану причина відсутності КБВ.
Згадайте новину: Відповідальність за не подання відомостей про КБВ юридичної особи
Ще одна вкрай важлива інформація, яку очікували ФОПи, які мають сімейні фермерські господарства! Вона стосується відомостей про створення ними сімейного ФГ.
Нагадаємо, що реєстраційна форма 1 “Заява щодо державної реєстрації фізичної особи-підприємця” (в редакції з 01.06.2020 р.) не містить окремого поля для позначки, що ФОП реєструється саме в цілях створення сімейного ФГ.
Проте для діючих ФОПів, які вже створили СФГ, є окрема позначка “Зміна документа про створення сімейного ФГ”. Тобто ні для реєстрації змін (реєстрація СФГ діючим ФОПом), ні для реєстрації нового ФОПа зі створенням СФГ жодних особливих позначок у заяві не міститься.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.